Pařížský týden na 2. lékařské fakultě

Na konci dubna navštívily Prahu sportovní týmy francouzské technické školy Efrei Paris, aby sehrály se studenty 2. lékařské fakulty hokejový zápas... Reportáž píše Jakub Mlčoch, kapitán Motol Pelicans.

Na konci dubna (od středy 24. do pátku 26. 4.) navštívily Prahu sportovní týmy francouzské technické školy Efrei Paris, aby sehrály se studenty 2. lékařské fakulty přátelský hokejový zápas. A nakonec odehrály také basketbalové, volejbalové a fotbalové utkání. Francouzská škola původně vyzvala právě fakultní hokejový tým Motol Pelicans, společně však dohodli také další utkání, čímž se úzký pařížský výběr rozrostl i s fanoušky na výpravu dvou autobusů a strávil v Praze sportovně velmi vydatný týden.

Pro nově vznikající basketbalový tým pod vedením Radky Šedivé a fotbalový tým pod vedením Harise Hadžiće to byla první a také úspěšná možnost reprezentovat fakultu: naši basketbalisté zvítězili jasně 70:43 a fotbalisté rozhodli zápas v penaltovém rozstřelu 3:2. Volejbalovému týmu pod vedením dr. Čechovského vypomohli parťáci ze Třetí lékařské a zápas ovládli jednoznačně 4:0 na sety. Na hokejovém utkání opět nechyběl tým roztleskávaček a výborná divácká kulisa a naši pelikáni si poradili s francouzskými orly 10:5.

Vytvořeno: 22. 5. 2019 / Upraveno: 14. 9. 2021 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.