Mám k dispozici ty nejlepší, od kterých se můžu učit

Vojtěch Ludvík, student 4. ročníku Všeobecného lékařství, pracuje od října 2019 jako ošetřovatel na oddělení JIP Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocní Nemocnice na Bulovce.

„Od října 2019 pracuji jako ošetřovatel na oddělení JIP Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice na Bulovce. Během té doby jsem viděl spousty zajímavých diagnóz, které bych na jiných oddělení jen stěží hledal. Malárie, hantaviry, ale například i chřipku ve své nejhorší podobě. Úžasný tým doktorů, sestřiček a sanitářů, který vynakládá veškeré úsilí k tomu, aby pacientům zachránili život. Mám tak k dispozici ty nejlepší, od kterých se můžu učit. A taky učím! V březnu nám práci zkomplikovaly ochranné pomůcky, které se s přicházejícími teplými dny stávají nenositelnými. COVID-19 nám tímto přitížil, ale zároveň nám umožnil zblízka sledovat, jak se velice závažné stavy pacientů zlepšují a vracejí se do normálu. I přes veškerou mediální paniku společně věříme, že nad virem vyhrajeme!

P. S. Chybí mi spolužáci!“

Vytvořeno: 17. 4. 2020 / Upraveno: 5. 4. 2021 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková