Kulatá inovace v Dobronicích

Na srpnovém sportovním kursu v Dobronicích (17.– 24. 8. 2019) se poprvé objevily pelikání nicknack kelímky. Jaké byly reakce?

Týden dlouhá párty, těžká rána, sportování, nová přátelství a spousta zábavy – prostě Dobronice, jak je zná každý. Letos ale s novinkou! Naše fakulta se rozhodla, že budeme „eco-friendly“ a pokusíme se ušetřit alespoň částečně naši planetu. Každému účastníkovi byl na začátku kursu přidělen půllitrový nicknack kelímek z tvrdého plastu s motivy sportujícího pelikána. Pelikán s hokejkou, pelikán za běhu nebo třeba i pelikán se šnorchlem. Po týdnu používání a testování musíme říct, že to byl nápad k nezaplacení. Počet povalujících se jednorázových kelímků v areálu (co si budeme povídat, u jednoho piva to v Dobronicích nikdy nekončí) se smrskl na minimum. I nás potěšil potěšený výraz paní výčepní v okénku, když věděla, který kelímek komu patří díky podpisu fixou. A co na to říkají ostatní účastníci?

„Nápad s kelímky byl vynikající. Skvělý design, #ekofriendly a krásná památka. Nejvíce jsem ocenil, že jsem vždy poznal, který drink je můj.“
Vojta

„Ačkoliv jsem kelímek během týdne několikrát ztratil a zase našel (a to ještě asi pokaždé jiný), zůstala mi nakonec krásná připomínka sedmi dní se skvělou partou studentů i vyučujících. Jen víc takových nápadů!“
Ondra

„Děkuju kelímkům za to, že moji duši ušetřily pohledu na přetékající kontejnery na plast.“
Liduška

„Já na těch kelímcích nejvíc ocenil jejich odolnost. Doposud jsem Dobronice zvládal se svým věrným plecháčkem nula celá tři litru, ale takhle se moje drinky dostaly na půl litru, což za mě byl jasně krok vpřed! A poutko? Mega libový! Nejsem žádnej trapnej taťulda, abych nosil mobil na opasku, ale tenhle kelímek? Si pište, že s touhle věcí za opaskem vám k nohám padne každá žena…“
Ota

„Mně se líbilo, že jejich obsah chutnal pokaždé jinak. Pak taky nápaditý a tematický design, praktický háček, tři rysky pro různé objemy a především to byla investice do ochrany přírody.“
Tom

Na závěr bychom chtěli poděkovat Ústavu tělesné výchovy za skvělý nápad a památku na opět nezapomenutelné Dobronice.

Radka Lecnarová a Nikola Vernerová
studentky 3. ročníku 2. LF UK

Jsme rádi, že kelímky byly kvitovány ze strany studentů. Jdeme navíc mezi prvními s dobou a chráníme tak naše životní prostředí. Zvláštní dík patří Mgr. Petru Kleinovi (ÚTV 2. LF UK) za výborný nápad a BcA. Lindě Kriegerbeckové za skvělou spolupráci při tvorbě designu kelímku.

PaedDr. Hana Milerová
ÚTV 2. LF UK

Vytvořeno: 17. 9. 2019 / Upraveno: 31. 10. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.