Ceremonie se konala tradičně na Den vzniku samostatného československého státu – 28. října – ve Vladislavském sále Pražského hradu. Celkem bylo letos uděleno 48 vyznamenání.
Prezident republiky udělil medaili Za zásluhy prof. MUDr. Jiřině Bartůňkové, DrSc., lékařce, vědkyni a vysokoškolské pedagožce, spoluzakladatelce klinické imunologie v Česku a dlouholeté přednostce Ústavu imunologie 2. LF UK a FN Motol, za zásluhy o stát v oblasti vědy a zdravotnictví.
Prezident republiky udělil medaili Za zásluhy prof. MUDr. Janu Starému, DrSc., lékaři, vědci a vysokoškolskému pedagogovi, emeritnímu přednostovi Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol, který významně přispěl k pokroku v léčbě dětské leukémie, za zásluhy o stát v oblasti vědy a zdravotnictví.
Fotografie: Hrad.cz a ČT24
Související
Prof. Jiřina Bartůňková mezi 200 nejvlivnějšími ženami Česka
Zakládající přednostka Ústavu imunologie a iniciátorka vzniku biotechnologické společnosti Sotio byla oceněna zařazením do prestižního žebříčku časopisu Forbes. Přetiskujeme profilový článek.
Prof. Jan Starý získal cenu Neuron za celoživotní přínos vědě
Emeritní přednosta Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. LF UK a FN Motol prof. Jan Starý byl 16. října oceněn prestižní cenou Nadačního fondu Neuron v oboru medicína.