Opatření děkana č. 20/2021

Pravidla pro zasedání habilitačních komisí a komisí v řízení ke jmenování profesorem

Čl. I

Úvodní ustanovení

1. Toto opatření v souladu s čl. 7a Jednacího řádu Vědecké rady 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy upravuje podmínky pro konání zasedání a hlasování habilitačních komisí a komisí v řízení ke jmenování profesorem jmenované děkanem 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy (dále jen „komise“).

Čl. II

Zasedání a hlasování habilitačních komisí a komisí v řízení ke jmenování profesorem

1. Komise mohou zasedat hybridně nebo distančně. V případě hybridního zasedání, je část členů komise prezenčně přítomna v místě, kde se zasedání koná a část členů komise je přítomna pomocí prostředku komunikace na dálku. V případě distančního zasedání jsou všichni členové komise přítomni pomocí prostředku komunikace na dálku.

2. Předseda komise, příp. člen komise pověřený řízením zasedání komise, může rozhodnout o konání zasedání komise distančním nebo hybridním způsobem (korespondenčně, elektronicky, formou videokonference prostřednictvím např. MS Teams, Zoom atd.).
O distančním nebo hybridním způsobu konání zasedání komise a technických náležitostech pro zajištění přístupu (připojení) a hlasování, informuje ostatní členy komise nejpozději 3 dny před dnem konáním zasedání komise.

3. Komise hlasují elektronickým způsobem, který zajišťuje tajnost hlasování.

4. Předseda komise, příp. člen komise pověřený řízením zasedání komise, vyzve členy komise k hlasování.  Hlasování probíhá v čase, který určí předsedající zasedání komise.

5. Hlasování je platné, zúčastní-li se ho alespoň čtyři členové komise. Usnesení je přijato, pokud se pro něj vyslovili alespoň tři členové komise.

6. Předseda komise nebo jím pověřený člen zajistí na stanovisku s výsledkem hlasování originály podpisů hlasujících členů komise.

Čl. III

Závěrečná ustanovení

1.  Toto opatření ruší opatření děkana č. 4/2021.

2.  Toto opatření děkana nabývá platnosti a účinnosti dnem podpisu děkana.

V Praze dne 19. 11. 2021

prof. MUDr. Vladimír Komárek, CSc.
děkan fakulty

Platnost a účinnost
Platnost: 19. 11. 2021
Účinnost: od 19. 11. 2021