Stipendijní pobyty v Německu a Švýcarsku a letní jazykové kurzy němčiny

V akademickém roce 2019/2020 jsou v rámci meziuniverzitních dohod nabízena jednosemestrální a dvousemestrální stipendia na partnerských univerzitách v Německu a ve Švýcarsku.

Seznam předpokládaných nabízených míst:

1. Stipendijní pobyty pro studenty a doktorandy:

Frankfurt/Main – 2 místa semestrální – 300 EUR měsíčně

Leipzig – 1 místo semestrální (ZS) – 400 EUR měsíčně

Heidelberg – 1 místo roční nebo 2 semestrální – 500 EUR měsíčně

určeno přednostně pro studenty bakalářského a magisterského studia, v ojedinělých případech i pro doktorandy – pouze s předběžným příslibem pedagoga z Univerzity Heidelberg

Saarbrücken
    – 2 stipendia pro studenty (LS) – 750 EUR měsíčně – celkem 2250 EUR – na max. 3 měsíce
    – 2 stipendia pro doktorandy (LS) – 1000 EUR měsíčně (možné vyjet na několik týdnů – max. 3 měsíce)

Basel – 2 místa semestrální – 1500 CHF měsíčně

Studenti odevzdávají přihlášku s podklady na studijní oddělení své fakulty k 20. 3. 2019.

Podklady k žádosti o stipendium:
    • strukturovaný životopis v němčině,
    • souhlas se zpracováním osobních údajů,
    • studijní záměr (motivační dopis) v němčině,
    • konkrétní studijní plán,
    • doporučující dopis vysokoškolského pedagoga v němčině, popř. angličtině,
    • potvrzení o stupni znalosti němčiny (certifikát o složení jazykové zkoušky, potvrzení z jazykové školy či katedry jazyků na fakultě),
    • potvrzený výpis studijních výsledků v angličtině, studijní průměr.
    Všechny podklady je nutno předložit v němčině (či v angličtině, pokud je tak uvedeno). Pokud přihlášky nebudou obsahovat požadované podklady, nebude předložený materiál akceptován.

2. Jednoměsíční letní jazykové kurzy němčiny

• Bonn – 1 místo pro všechny obory (5.–27. 8. 2019)
    • Heidelberg – 3 místa pro všechny obory (1.–28. 8. 2019)
    • Saarbrücken – 3 místa pro všechny obory (2.–27. 9. 2019)
    • Giessen – 1 místo pro všechny obory (29. 8. – 27. 9. 2019)
    • TU Dresden – 2 místa pro všechny obory (17. 6. – 12. 7. 2019 nebo 15. 7. – 9. 8. 2019 nebo 2.–27. 9. 2019)
    Studenti odevzdávají přihlášku s podklady na studijní oddělení své fakulty k 25. 2. 2019. Podklady k žádosti o jazykový kurz:
    • vyplněný formulář přihlášky na jazykový kurz,
    • souhlas se zpracováním osobních údajů,
    • motivační dopis v němčině,
    • strukturovaný životopis v němčině.

Výběrové řízení:
Na fakultě probíhá předvýběr kandidátů na stipendijní pobyt a jazykový kurz se stanovením pořadí. Konečný výběr stipendistů a účastníků jazykových kurzů provede prorektor pro zahraniční styky a mobilitu na rektorátě UK. Přihlášky vybraných studentů budou postoupeny na zahraniční univerzitu, která rozhodne o přijetí nominovaného kandidáta a zašle potvrzení o přijetí.

Po návratu ze zahraničí zasílají studenti na Odbor zahraničních vztahů RUK zprávu ze stipendijního pobytu a Transcript of Records, případně potvrzení o pobytu, v případě účasti na jazykovém kurzu certifikát o jeho absolvování, a to na adresu: @email.

Vytvořeno: 20. 2. 2019 / Upraveno: 21. 5. 2021 / Stanislava Palowska