Advent na Univerzitě Karlově

Univerzita Karlova srdečně zve v úterý 12. 12. 2017 od 15. hodiny na slavnostně nazdobený dvůr Karolina (Ovocný trh 3 a Celetná 20, Praha 1). Přijďte se pobavit se svými spolužáky, kolegy a přáteli.

Hlavní program

15.00 zahájení

15.30 vánoční koledy

16.00 uvítání od prorektorky pro evropskou problematiku prof. Lenky Rovné a zdravice rektora profesora Tomáše Zimy – rozsvícení vánočního stromu

16.15 vyhlášení výherců tomboly

16.30 několik slov o Vánocích od profesora Jana Royta

17.00 vyhlášení výherců tomboly

17.10 světelná show Pa-Li-Tchi

17.30 společné zpívání koled v rytmu balkánské dechovky pod taktovkou skupiny Oranžáda

Univerzita Karlova zve své studenty, zaměstnance a členy Klubu Alumni na teplé nápoje a cukroví zdarma. Stačí se prokázat průkazkou zaměstnance či studenta UK nebo člena Klubu Alumni UK.

Afterparty ve Studentském klubu Celetná

18.00 Jazzevec

Doprovodný program

dvůr Karolina nasvícený Institutem světelného designu (cca od 16.00)

zdobení perníkových Karlů

tombola s dárky, které věnovaly fakulty

živý Betlém

fotokoutek s tematickými dekoracemi

vánoční vzkazy na Stromě přání

vyhřívané posezení

15.30 komentovaná prohlídka historických prostor Karolina a muzea UK (sraz v recepci Ovocný trh 5)

16.30–17.30 přednáška Prožívání adventu v minulosti, PhDr. Miloš Sládek, Ph.D., KTF UK – Studentský klub Celetná, vstup ze dvora Karolina, nebo z Celetné 20

Program nejen pro děti

Pedagogická fakulta ve spolupráci se spolkem Emil si pro vás a vaše ratolesti připravily speciální program. Se svými nejmenšími se můžete vydat na cestu kolem světa a oslavit zimní svátky napříč kontinenty. Představíme vám, jak se slaví Vánoce ve Skandinávii, Asii, Americe, nebo si připomeneme dávno zapomenuté české tradice.

Přijďte si k nám užít legraci při vyrábění dekorací, ozdob, dárků či přání a prožijte pravé kouzlo Vánoc!

Veškerý program je zdarma.

Změna programu vyhrazena.

Fotografie: UK

Vytvořeno: 5. 12. 2017 / Upraveno: 5. 12. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.