Přijímačky 2017: praktické informace

V týdnu od 12. do 16. června probíhá řádné přijímací řízení na 2. lékařskou fakultu. Konkrétní termíny obdržel každý uchazeč v pozvánce. Přinášíme souhrn základních informací a pozvání od mediků, kteří budou u přijímaček pomáhat.

Ahoj, jmenuju se Hanka. Ještě poslední zkouška a mám za sebou úspěšně první ročník. Vím, jaký stres bylo psaní přijímaček, a psychicky mi velice pomohlo i to, že tam byli studenti, kteří nás naváděli do učeben a uklidňovali nás. Letos to budu já, na koho se během přijímaček můžete obrátit s dotazy.

Před rokem jsem také psal přijímačky na 2. lékařskou, a kdybych si měl vybrat znovu, na jakou fakultu jít, neváhal bych! Můžete se se mnou na přijímačkách potkat, budu vás navigovat, abyste se v Dejvicích nezamotali, a zodpovím vám všechny případné dotazy. Těší se na vás Tomáš!

Zdravím všechny, jmenuji se Klára a studuji první ročník na 2. LF UK. Rozhodla jsem se zapojit do organizace přijímaček, abych podpořila všechny, kteří se hlásí na naši fakultu. Jedna rada – přijďte na přijímačky, když se k nám na fakultu dostanete, nebudete litovat. Ahoj, uvidíme se v červnu!

Z důvodu rekonstrukce poslucháren ve FN Motol probíhá 1. kolo přijímacího řízení – písemné testy v řádném termínu – na Fakultě strojní ČVUT, Technická 4, Praha 6. Posluchárna, ve které probíhá vaše přijímací řízení, bude označena stejnou barvou jako příloha vaší pozvánky.

Písemné testy v náhradním termínu se konají v nové budově teoretických ústavů („Žížala“) v areálu 2. LF UK „Plzeňská“ – přesná adresa: Plzeňská 130/221, Praha 5, v Pelouchově posluchárně. Budova má výrazná vnější žlutá schodiště.

2. kolo přijímacího řízení – ústní část (řádný i náhradní termín) – se koná ve FN Motol, budova ředitelství. Sraz uchazečů je v přízemí u nástěnek, kde si uchazeče vyzvedne referentka 2. LF UK.

Termín 1. kola přijímacího řízení (písemné testy z biologie, fyziky a chemie a test všeobecných předpokladů v různém pořadí) má každý uchazeč uvedený v pozvánce.

K prezenci se dostavte nejpozději 45 minut před vlastním zahájením, zde vám budou zkontrolovány níže uvedené doklady.

Mezi testem z odborných předmětů a testem všeobecných předpokladů bude 20 minut přestávka. Před zahájením druhého testu se všichni uchazeči musí znovu zaregistrovat – podepsat se u prezence.

Na 1. kolo přijímacího řízení nezapomeňte přinést občanský průkaz nebo cestovní pas (cizí státní příslušníci; uchazeči ze Slovenska občanský průkaz) a obě části pozvánky k přijímacímu řízení.

Výsledky písemných testů pro postup do 2. kola příjímacího řízení budou na webové stránce studijního informačního systému Univerzity Karlovy pod tlačítkem „Průběh PŘ“ nebo v položce „Podrobnější informace o průběhu přijímacího řízení“ vždy u příslušné přihlášky. Výsledky přijímacího řízení nebudou z důvodu ochrany osobních údajů sdělovány telefonicky.

Dosáhnete-li z testů dostatečný počet bodů, postoupíte do 2. kola přijímacího řízení.

O konečném pořadí uchazečů rozhoduje celkový počet získaných bodů – tedy součet bodů z obou kol přijímacího řízení (včetně započítání uchazečů, kteří konají přijímací řízení v náhradním termínu). Konečné výsledky budou vyvěšeny po zasedání Hlavní přijímací komise. Do tohoto data jsou zveřejněné výsledky považovány za předběžné.

Pokud se nebudete moci zúčastnit přijímacího řízení v řádném termínu ze závažných a doložených důvodů (nemoc, konání maturitní zkoušky v zahraničí...), můžete se dostavit na náhradní termín. Náhradního termínu se můžete zúčastnit pouze na základě doručení písemné žádosti spolu s originálem lékařského potvrzení nebo potvrzením o konání maturity v zahraničí, a to doručeného na Studijní oddělení. Pozvánky na náhradní termín přijímacího řízení nebudou již rozesílány.

Do místa konání přijímacího řízení se dopravíte:

• Fakulta strojní ČVUT, Technická 4, Praha 6 – metrem trasa „A“ stanice metra „Dejvická“; tramvají č. 8 nebo č. 18, 20, 26, stanice „Vítězné náměstí“; autobusem č. 107 nebo dalšími č. 116, 143, 147, 149, 160, 180 stanice „Vítězné náměstí“, poté vždy cca 5 minut pěšky dle plánku č. 1.
  • Pelouchova posluchárna, Plzeňská 130/221, Praha 5 – tramvají č. 9 nebo 10, 16 stanice „Motol“; autobusem č. 168 nebo 174, 180, 184 stanice „Motol“, poté cca 5 minut pěšky dle plánku č. 2.
  • Fakultní nemocnice Motol, V Úvalu 84, Praha 5 – metrem trasa „A“ stanice metra „Nemocnice Motol“; ze stanice metra „Anděl“ (trasa „B“ metra) autobusem č. 167; ze stanice metra „Nové Butovice“ (trasa „B“ metra) autobusem č. 168 nebo 184, případně dalšími autobusy k FNM: 174, 180. Výstup z autobusů ve stanici „Nemocnice Motol“.
Vytvořeno: 7. 6. 2017 / Upraveno: 16. 1. 2019 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková