Auditorská zpráva

9 AUDITORSKÁ ZPRÁVA

ZPRÁVA NEZÁVISLÉHO AUDITORA

O OVĚŘENÍ ÚČETNÍ ZÁVĚRKY

Provedli jsme nezávislý audit přiložené účetní závěrky Univerzity Karlovy v Praze – 2. lékařské fakulty, V Úvalu 84, 150 06 PRAHA 5 – Motol k 31. 12. 2002.

Náš audit Univerzity Karlovy v Praze – 2. lékařské fakulty k 31. 12. 2002 jsme provedli v souladu se Zákonem č. 524/1992 Sb. o auditorech a Komoře auditorů České republiky a aktuálními auditorskými směrnicemi vydanými Komorou auditorů a dle mezinárodních auditorských standardů vydaných Mezinárodní federací účetních.

Auditorské směrnice vyžadují, abychom plánovali a provedli audit s cílem získat přiměřenou míru jistoty, že účetní závěrka neobsahuje významné nesprávnosti. Audit zahrnuje ověření, provedené výběrovým způsobem, účetních záznamů a dalších informací prokazujících údaje účetní závěrky a posouzení účetních postupů a významných odhadů, použitých fakultou při sestavení závěrky a také posouzení celkové prezentace účetní závěrky. Na základě výsledků použitých auditorských postupů jsme nezjistili skutečnosti, které by naznačovaly, že účetní záznamy fakulty nebyly ve všech podstatných aspektech v souladu s platnými zákony a předpisy. Jsme přesvědčeni, že provedený audit dává přiměřený základ pro vyslovení výroku bez výhrad na účetní závěrku.

Podle našeho názoru účetní závěrka ve všech významných aspektech věrně zobrazuje předmět auditu, tj. stav aktiv, závazků, vlastního kapitálu a finanční situaci Univerzity Karlovy v Praze – 2. lékařské fakulty k 31. 12. 2002 a výsledky jejího hospodaření za účetní období 2002 v souladu se Zákonem č. 563/1991 Sb. o účetnictví a příslušnými předpisy a dle mezinárodních auditorských standardů vydaných Mezinárodní federací účetních.

Datum: 26. 2. 2003

Odpovědný auditor: