Motolská míle 2012

Stalo se již dobrým zvykem, že se v rámci vědecké konference 2. lékařské fakulty koná již tradiční běh s příznačným názvem Motolská míle. Pravdou je, že o přesné vzdálenosti této „míle“ můžeme vést polemické debaty, nicméně pravdou zůstává, že vzdálenost a trasa se občas mění i díky mohutným přestavbám areálu FN Motol. V souznění se starořeckým výrazem „kalokaghatia“ (harmonická rovnováha těla a ducha) je Motolská míle právě tím prvkem zaměstnávajícím po dlouhotrvající zátěži šedé kůry mozkové i tělo. Přestože byl letos termín konference posunut téměř o měsíc směrem k zimě a pesimisté varovali před nepřízní počasí (mimochodem měli pravdu), sešel se velmi slušný počet běžců nejen v kategorii mužů (20 běžců), především ale velmi mile překvapil počet zúčastněných žen. Poprvé v historii MM (což není monogram Marylin Monroe, ale Motolská míle) běželo více žen než mužů (21).

Mezi ženami v kategorii do 35 let se závod nejlépe vydařil Zuzce Krchové, která se prezentovala velmi dobrým časem 5:51. Druhé místo obsadila Lea Pavlovová a stupně vítězů doplnila Sylvie Svobodová. V kategorii žen nad 35 zvítězila Jana Haberlová a stříbrnou pozici obsadila organizátorka běhu zdravotníků při PIM Dáša Heroldová.

V kategorii mužů se prezentoval nejlepším časem a technikou Honza Pokorný následován neúspěšně Filipem Koudelkou, který svedl těsný a vítězný souboj o druhé místo s Alešem Přechem. V kategorii nad 35 let zvítězil Tomáš Seeman a druhé místo obsadil pravidelný účastník tohoto běhu děkan 2. lékařské fakulty Ondřej Hrušák.

Závěrečné hodnocení vědecké konference, Motolské míle a debaty o čemkoli pak proběhly tradičně v klubu U vojáka do pozdních večerních a brzkých ranních hodin.

Těšíme se na vás opět v příštím roce a doufáme, že počet účastníků předčí naše očekávání.