Oslava 60. výročí osamostatnění 2. lékařské fakulty

V roce 2013 si pražské lékařské fakulty připomínají 60. výročí osamostatnění. V roce 1953 se jediná historická fakulta lékařství rozdělila na Fakultu všeobecného lékařství, Fakultu dětského lékařství a Fakultu hygieny, později První, Druhou a Třetí.

K příležitosti tohoto jubilea pořádá 2. lékařská fakulta oslavu, jejímž vyvrcholením bude slavnostní večer v prostorách Karolina.

Srdečně zváni jsou členové akademické obce, zaměstnanci fakulty a studenti.

Pozvánka na oslavy

Program:

Vystoupení Pražského kytarového kvarteta
Kvarteto tvoří laureáti mezinárodních soutěží Marek Velemínský, Václav Kučera, Jan Tuláček a Patrick Vacík. Zahrají výběr ze svého repertoáru.

Pár slov na téma předávání žezel
Odcházející děkan doc. MUDr. Ondřej Hrušák, Ph.D., se v krátké řeči rozloučí s funkcí a symbolicky ji předá svému nově zvolenému nástupci.

Raut
Večer bude zakončen rautem v prostorách Karolina.

Slavnostní večer se uskuteční ve Velké aule Karolina (Ovocný trh, Praha 1) ve středu 27. listopadu v 18 hodin.

Přečtěte si o historii a současnosti fakulty

Osamostatnění pražských lékařských fakult aneb Co vlastně slavíme
Rozhovor s prof. Václavem Špičákem, absolventem z roku 1953, o pradávných dobách fakulty
Rozhovor s doc. Pavlem Dřevínkem o snění nad vědou