Zástupci 2. LF reprezentovali Českou republiku na celoevropském setkání studentů fyzioterapie

Letos v říjnu proběhl v Manchesteru meeting Evropské konfederace studentů fyzioterapie. Setkali se na něm zástupci z řad studentů fyzioterapie z 10 zemí. Českou republiku reprezentovala už třetím rokem Klára Kučerová, nyní studentka 1. ročníku navazujícího magisterského studia fyzioterapie na naší fakultě. Letos se ovšem jednalo o účast aktivní.

V rámci celoevropského víkendového setkání prezentovaly Klára Kučerová spolu s Mirou Rühl z Německa program zahraničních stáží ESPEP (European Summer Physiotherapy Exchange Program). Více o tomto programu se dočtete v samostatném článku, který jsme rovněž publikovali na webu 2. LF UK.

Prezentace přiblížila strukturu tohoto programu tak, aby se do něj mohly zapojit i ostatní země, a přinesla i informace o tom, jak proběhla první zahraniční stáž mezi Německem a ČR, konkrétně 2. LF UK, v létě 2015.

Mezi ostatními zástupci byl o tento program zájem. Věříme, že v budoucnu – možná již od příštího roku – se tento program rozšíří, a umožní tak studentům fyzioterapie lepší mobilitu.

Vytvořeno: 9. 11. 2015 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková