Reprezentace našich studentů byla opět úspěšná

O úspěšném plaveckém akademicém roce 2016/2017 píše PaedDr. Květa Skálová, vedoucí plaveckého oddílu.

Se začátkem nového akademického roku nám začal i závodní plavecký rok. Do týmu se zapojili i nováčci plavci: závodníci z 1. ročníků obou fakult. A první závody, kde se studenti našich fakult prezentovali, proběhly v pondělí 21. listopadu 2016. Jednalo se o štafetové závody v rámci Memoriálu dr. Miroslava Bubníka, které již tradičně pořádá Ústav tělesné výchovy Přírodovědecké fakulty. Tyto závody mají obrovskou tradici, o čemž svědčí jednak jeho již 32. ročník, jednak počet účastníků, kterých bylo 168 z UK, ČVUT, VŠE a ČZU.

Do těchto závodů jsem postavila tři osmičlenné štafety. Štafety musí mít minimálně dvě ženy, což jsme splnili pouze ve štafetě A. Štafeta B měla tři děvčata a štafeta C měla děvčat pět. Každá štafeta musí odplavat osmkrát 50 metrů prsa a osmkrát 50 metrů volný způsob. Součtem časů z obou disciplín se stanoví pořadí.

S radostí mohu uvést, že reprezentace našich studentů byla opět úspěšná. Štafetě A ve složení Rochovanská, Stehlík, Štěpánek, Štěrbová a Zumer z 3. LF a Teplan, Tomáš a Valášek z 2. LF se podařilo obhájit loňské prvenství. Štafeta B obsadila 8. místo a štafeta C místo 18.

Tímto chci svým „plaváčkům“ poděkovat za úspěšnou reprezentaci, popřát jim stejně úspěšné vykročení při plnění náročných studijních povinností a aby jim elán a nasazení vydrželo co nejdéle.

PaedDr. Květa Skálová,
Ústav tělesné výchovy 2. LF UK, vedoucí plaveckého oddílu

Vítězná štafeta. Zleva  nahoře: Tomáš Zumer (5. roč., 3. LF), Jakub Tomáš (3. roč., 2. LF),
Lenka Štěrbová (2. roč., 3. LF), Diana Rochovanská (1. roč., 3. LF), Marian Teplan (3. roč., 2. LF);
zleva dole: Peter Valášek (1. roč., 2. LF), Jakub Stehlík (5. roč., 3. LF), Patrik Štěpánek (5. roč., 3. LF).
Fotografie na této stránce: Květa Skálová.
Vytvořeno: 24. 11. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.