Medik roku 2019 putuje na Druhou lékařskou

Pátý ročník soutěže Medik roku se konal 12. až 14. dubna 2019 v Nemocnici České Budějovice. Vítězem se stal tým číslo 15 kapitánky Márie Stratilové z 2. lékařské fakulty ve složení (na fotografii zleva): Ján Oros, Vyacheslav Grebenyuk, Mária Stratilová, Jana DubskáEmília Petríková. Soutěž je určena studentům 4. až 6. ročníků českých lékařských fakult.

Na druhém místě skončil tým 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze pod vedením kapitánky Adély Samešové a na třetím místě tým Marcely Laštovkové z lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni.

Druhá lékařská obsadila rovněž čtvrté a sedmé místo: čtvrtý byl tým kapitána Andreje Bocána (Nikola Kotršálová, Eliška Kulhavá, Sláva SpišákováMatěj Votava), sedmý byl tým kapitána Davida Keprty (Vojtěch Weiss, Kryštof Šeferna, Agáta KlesnilováMichal Štulpa).

Blahopřejeme!

Zdroj: web Nemocnice České Budějovice

Kompletní fotogalerii naleznete na webu Nemocnice České Budějovice.

Výsledky byly vyhlášeny v sobotu 13. dubna, přitomen byl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
a hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská. Večer moderoval herec Pavel Kříž.
Fotografie: Nemocnice České Budějovice.

Všichni učastníci z 2. lékařské fakulty.

Děkan Vladimír Komárek blahopřeje vítěznému týmu, 24. 4. 2019. Fotografie: Petr Andreas (2. LF).
Vytvořeno: 15. 4. 2019 / Upraveno: 24. 4. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.