Klára Roženková vyhrála mezinárodní postgraduální konferenci

V Hradci Králové se 24.–25. listopadu 2016 konala 13. Mezinárodní lékařská postgraduální konference: www.lfhk.cuni.cz/Veda,-zahranici/Vedecka-setkani/Mezinarodni-konference-studentu-DSP/13th-International-Medical-Postgraduate-Conference/. V konkurenci Ph.D. studentů z mnoha zemí zde se svým příspěvkem zvítězila MUDr. Klára Roženková z Pediatrické kliniky 2. LF UK a FN Motol. Gratulujeme!

MUDr. Klára Roženková prezentovala na konferenci práci s názvem Genetics and functional analysis of Czech patients with congenital hyperinsulinism. Problematikou vrozeného hyperinsulinismu se v rámci svého doktorského studia zabývá dlouhodobě, viz např. Publikační okénko zde. Oceněna byla letos na podzim i na kongresu České pediatrické společnosti ČLS JEP, kde získala první místo v soutěži o Cenu ČPS pro pediatra do 35 let za nejlepší vědeckou publikaci 2014–2015.

„V letošním roce naše fakulta ovládla obě významné soutěže pro studenty doktorského studia v oboru biomedicíny v Čechách. V jarní národní soutěži o Cenu Alberta Schweitzera zvítězila Michaela Kotrová z Kliniky dětské hematologie a onkologie, podzimní mezinárodní soutěž doktorandů v Hradci Králové (13th International Medical Postgraduate Conference) vyhrála Klára Roženková z Pediatrické kliniky. Hradecká konference je velmi prestižní mezinárodní soutěží, za účasti doktorandů z Německa, Spojeného království, Holandska, Rakouska, Portugalska, Polska, ale i Slovenska, Maďarska nebo Gruzie. Kláře moc blahopřeju a děkuju jí za vzornou representaci fakulty!“ uvedl prof. Jan Trka, proděkan pro vědu, výzkum a doktorské studium.

Vytvořeno: 4. 12. 2016 / Upraveno: 7. 7. 2021 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková