Hodnocení úspěchů v roce 2015 – vyhlášení nejlepších

Rádi bychom vás seznámili s výsledky hodnocení „jiných úspěchů“ v letošním roce. Pro nezasvěcené stručná informace na úvod, oč se vlastně jedná. Hodnocení „jiných úspěchů“ vzniklo již před osmi lety jako jeden z parametrů hodnocení výkonu pracovišť fakulty, na jehož základě získá ústav nebo klinika část finančních prostředků do svého rozpočtu (dalšími a z hlediska objemu peněz významnějšími parametry jsou objem výuky, její kvalita a publikační aktivita).

Hodnocení „jiných úspěchů“ umožňuje zohlednit aktivity pracovišť, které nejsou zahrnuty ve třech výše uvedených parametrech, ale které přesto zasluhují ohodnocení, protože neméně významně přispívají k dobrému obrazu naší fakulty. Důležitým dopadem hodnocení také je, že přiměje pracoviště, aby zveřejnila své úspěchy na webu. Často se tak dovídáme o významných aktivitách, které by jinak mohly uniknout pozornosti. Úspěchy jsou různorodé, a proto samozřejmě v rámci jednoho hodnocení vzájemně jen obtížně porovnatelné. Je významnějším úspěchem učebnice nebo monografie, uspořádání mezinárodního kongresu, osobní ocenění, udělení patentu, zahraniční mise, nebo významný úspěch v oblasti zdravotní péče?

Nelehkého úkolu porovnat neporovnatelné se každoročně ujímají docenti a profesoři naší fakulty a členové kolegia děkana, kteří úspěchy prezentované jednotlivými pracovišti za období uplynulých tří let bodují. I vzhledem ke krátkému času, který byl letos na hodnocení ponechán (ve snaze započítat výsledek do nového rozpočtu pracovišť), překročil počet hodnotících loňský rekord a dosáhl čísla 46.

Všem za jejich účast děkujeme a omlouváme se těm, kteří hodnotit z časových důvodů nestihli. A jak to letos dopadlo?

Nejlepších šest úspěchů

Neurologická klinika 31,6
Klinika dětské neurologie 26,4
Gynekologicko-porodnická klinika 23,9

Omlouváme se Kardiologické klinice za to, že její hodnocení nebylo naší chybou aktualizováno. Vzhledem k časovému tlaku nám bohužel selhaly osvědčené kontrolní mechanismy a pro hodnocení zůstaly vyvěšeny jejich úspěchy v podobě loňské.

Vítězům blahopřejeme a těšíme se na hodnocení v příštím roce, které proběhne v novém termínu – od února do dubna.

doc. MUDr. Petr Marusič, Ph.D., člen kolegia děkana

Vytvořeno: 18. 8. 2015 / Upraveno: 23. 11. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.