Dá se doopravdy pochopit CNS?

První ročník je pro řadu lidí jako hození do studené vody. Zvládnout se naučit to velké množství látky není vůbec jednoduché, a proto na naší fakultě probíhají medická doučování pro různé předměty.

Facebooková událost

V případě doučování z anatomie se ale potýkáme s tím, že klasické schéma doučování není příliš efektivní u témat druhé poloviny letního semestru. Nejvíce to studenti pociťují při studiu CNS. Tento rok však přišel Peter Valášek, lokální koordinátor pro sekci Medical Education (SCOME) v rámci místní pobočky IFMSA, s alternativou. Jedná se o projekt Pochop CNS, který sestává z pěti přednášek. Rozhodně se nejedná o náhradu samostudia, natož přednášek vyučujících, účelem je shrnout podstatné informace a vysvětlit podstatu jednotlivých témat CNS. Přednášejícími budou studenti druhého ročníku, což má jedno významné plus, ale i mínus. Vzhledem k tomu, že jsme také jenom studenti, nemůžeme se svými znalostmi srovnávat s vyučujícími, na druhou stranu si ještě velmi dobře pamatujeme, jaké to bylo učit se CNS, co nás mátlo, a co nám naopak pomohlo se zorientovat. Projekt je tedy určen pro ty, kteří se aktuálně CNS učí v rámci anatomie, ale i pro ty, kteří už mají tento předmět za sebou, ale přesto mají stále o CNS nejasnosti a zájem. Více facebooková událost.

Lektoři Daniel Kanka, Michal Veselý, Michal Beneš, Haris Hadžić a Timotej Mareš.
Vytvořeno: 9. 4. 2019 / Upraveno: 13. 5. 2019 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková