Akademický senát má nové předsednictvo

Na zasedání AS 2. LF UK 18. 2. 2015 bylo zvoleno nové předsednictvo pro funkční období od 1. 2. 2015 do 31. 1. 2017. Předsedou akademického senátu 2.  lékařské fakulty se stal prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., místopředsedkyní Eva Fürstová, studentka 4. ročníku oboru Všeobecné lékařství.

Předsednictvo pedagogické komory AS 2. LF UK mělo pracovat ve složení: prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., a doc. MUDr. Ondřej Hrušák, Ph.D.

Ondřej Hrušák však následující den na funkci v předsednictvu pedagogické komory akademického senátu 2. LF UK rezignoval. Se svolením autora přinášíme text e-mailu, kterým tak učinil. Přečíst si ho můžete po přihlášení zde.

Předsednictvo studentské komory AS 2. LF UK bude pracovat ve složení: Eva Fürstová (4. ročník oboru Všeobecné lékařství) a Drahomír Kolenčík (3. ročník oboru Všeobecné lékařství).

Jak volba předsednictva probíhá a co předsednictvu přísluší? Vyjímáme z Volebního a jednacího řádu senátu: Každá komora senátu na svém prvním zasedání volí dva členy předsednictva senátu. Senát pak volí předsedu senátu z členů předsednictva zvolených pedagogickou komorou senátu. Místopředseda senátu je volen z členů předsednictva zvolených komorou studentů. Čtyřčlenné předsednictvo senátu je voleno na celé funkční období senátu. Předsednictvu přísluší: stanovit časový plán zasedání senátu, navrhovat pořad jednotlivých zasedání senátu, připravovat podklady pro zasedání senátu nebo je opatřovat, svolávat zasedání senátu, zajišťovat zveřejnění zápisu z jednání senátu včetně usnesení a zabezpečovat úkoly vyplývající z usnesení senátu.

Zákon o vysokých školách (č. 111/1998 Sb.), § 27, mluví o AS následovně:

(1) Akademický senát fakulty

a) na návrh děkana rozhoduje o zřízení, sloučení, splynutí, rozdělení nebo zrušení fakultních pracovišť,

b) na návrh děkana schvaluje návrh vnitřních předpisů fakulty a postupuje je ke schválení akademickému senátu vysoké školy,

c) schvaluje rozdělení finančních prostředků fakulty předložené děkanem a kontroluje jejich využívání,

d) schvaluje výroční zprávu o činnosti a výroční zprávu o hospodaření fakulty předloženou děkanem,

e) schvaluje podmínky pro přijetí ke studiu ve studijních programech uskutečňovaných na fakultě,

f) schvaluje návrh děkana na jmenování a odvolání členů vědecké rady fakulty a disciplinární komise fakulty,

g) usnáší se o návrhu na jmenování děkana, popřípadě navrhuje jeho odvolání z funkce,

h) na návrh děkana schvaluje dlouhodobý záměr vzdělávací a vědecké, výzkumné, vývojové a inovační, umělecké nebo další tvůrčí činnosti fakulty vypracovaný v souladu s dlouhodobým záměrem veřejné vysoké školy po projednání ve vědecké radě fakulty.

Vytvořeno: 19. 2. 2015 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková