Čerstvá krev se pomalu vlévá do žil Druhé lékařské

Co vedlo jejich životy ke studiu medicíny? Jak se těší na studium? Z čeho mají strach? A klasická otázka – proč si vybrali Druhou lékařskou? Nastupujících prváků se u zápisu ptal Adam Láznička, fotil Stanislav Štrba.


Tereza, Všeobecné lékařství

Já si vybrala Druhou lékařskou hlavně proto, že je v Motole, což je naše největší nemocnice. Což je nesporně výhoda při výuce klinických předmětů od třetího ročníku. Dále se mi líbí, že tato fakulta je menší než ostatní, takže individuální přístup bude určitě větší než na jiných fakultách.

David, Všeobecné ošetřovatelství

Já se přihlásil na tento obor hlavně proto, že si chci dodělat vysokou školu, což samozřejmě potřebuju hlavně do práce. Nyní jsem praktická sestra v IKEMu a i kvůli tomu potřebuju dohnat další vědomosti a naučit se nové věci.

 

Eliška, Fyzioterapie

Na studium se velice těším, v zásadě se toho ani nemůžu dočkat. A proč jsem si vybrala Druhou lékařskou? Asi proto, že o ní hodně lidí říká, že je to nejlepší fakulta, četla jsem na ni recenze a bavila se s lidmi, kteří zde již studovali, a ti byli nadšení. Takže jsem se vlastně rozhodla na základě těchto doporučení.

Juraj, Všeobecné lékařství

Druhú lekársku som si vybral hlavne preto, že ma zaujal areál nemocnice. Páčil sa mi prístup na prijímačkách, páčilo sa mi priateľské prostredie, s ktorým som sa tu stretol. Veľkú rolu hrali tiež ohlasy od študentov, ktorí tu už študovali.

Siska, Všeobecné lékařství

2. lekárska fakulta je pre mňa veľmi špeciálna a som úprimne šťastná, že môžem patriť k jej študentom. Nádejní lekári tu majú možnosť učiť sa od a vzhliadať ku veľkým osobnostiam, ktorými sú práve vyučujúci, nezabúdajúc pritom na dôležitosť spolupráce a priateľskej podpory jeden druhého. Veľkosť nemocnice a rôznorodosť pacientov umožňujú medikom stretnúť sa aj s menej častými klinickými prípadmi. Toto všetko a omnoho viac ma presvedčilo o tom, že 2. lekárska fakulta je pre mňa „tá pravá“. A prečo práve všeobecné lekárstvo? Prácu lekárov obdivujem, som si vedomá, že je ťažká, no cítim, že je zároveň neopísateľne nádherná. Vnímam ju skutočne ako umenie a verím, že to umenie v sebe mám.

Vojta, Všeobecné lékařství

Druhou lékařskou jsem si vybral proto, že mi přišlo, že dostat se na ni a studovat zde je nejtěžší ve srovnání s dalšími vysokými školami. A proč vůbec studium medicíny? Měl jsem pocit, že člověk by měl nést ten nejtěžší kříž, co dokáže, a že ten kříž, co jsem nesl do této chvíle, nebyl dost těžký. Řekl jsem si, že tímhle bych si mohl dost naložit na záda.

Vydáno: 11. 7. 2018 / Odpovědná osoba: Mgr. Ing. Tereza Kůstková