Zahraniční přijímačky aneb rušné léto na 2. lékařské fakultě

Kromě pražských termínů pořádáme přijímací zkoušky také v několika zahraničních destinacích… Píše a fotografie posílá Karolína Francová.

Přijímací řízení pro mezinárodní studenty pořádáme na 2. lékařské fakultě od května do konce července, a to hned v několika termínech. Kromě dvou pražských termínů jsme absolvovali přijímací zkoušky v několika zahraničních destinacích, kde náš tým zkoušejících a pracovníků studijního oddělení spolupracoval s náborovými agenturami.

Maraton zkoušení jsme započali 18. května v Lisabonu (agentura Information Planet Portugal), pokračovali jsme 3. června až v dalekém Hongkongu a 13. července v Londýně (Medical Doorway). Řekové (AA Czech Studies) nás uvítali 22. června na Kypru a 20. července 2019 v Athénách a na závěr jsme navštívili 25. července Mnichov (Medizin in Prag).

Všem agenturám patří veliký dík za vřelé přijetí a skvělou spolupráci, bez níž bychom nemohli zahraniční přijímačky uskutečnit. Ty totiž probíhají ve ztížených podmínkách, protože se písemné testy a veškerá agenda s nimi spojená vyhodnocují bez použití počítačů.

Zahraničních uchazečů se v letošním roce sešlo skutečně mnoho a jejich zájem o 2. lékařskou fakultu byl nepřehlédnutelný. Gratulujeme všem, kteří v náročných testech a ještě náročnějších pohovorech uspěli, a těšíme se na viděnou v akademickém roce!

Karolína Francová (Studijní oddělení)

Vytvořeno: 15. 8. 2019 / Upraveno: 5. 11. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.