Více než stovka předních světových diabetologů se setkala v Motole

Ve dnech 16. až 18. května 2019 hostila 2. lékařská fakulta vědecké setkání mimořádného významu: 7. symposium Pracovní skupiny pro genetiku diabetu (SGGD), která je součástí Evropské asociace pro studium diabetu (EASD); setkání se konalo v komplexu poslucháren Fakultní nemocnice v Motole. Za fakultu setkání uvedli prof. Jan Lebl a doc. Štěpánka Průhová (oba z Pediatrické kliniky), členové organizačního výboru sympozia.

Do Prahy přijela více než stovka předních světových lékařů a vědců z 24 zemí, kteří se věnují výzkumu genetické podstaty diabetu. Během tří dnů v motolských posluchárnách přednášeli o výsledcích svých výzkumů za poslední dva roky a společně budou hledat cestu, jak co nejlépe pomoci lidem s cukrovkou díky lepšímu poznání podstaty jejich nemoci. Podle názoru některých odborníků se blíží doba, kdy určení genetické podstaty cukrovky u každého jednotlivého pacienta pomůže nalézt právě pro něj nejvhodnější léčbu – s cílem předejít závažným komplikacím cukrovky a zachovat co nejlepší kvalitu i délku života. Setkání v tomto směru přispělo řadou nových informací a výměnou poznatků.

Vytvořeno: 20. 5. 2019 / Upraveno: 30. 1. 2020 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.