Vánoční nadílka pro dětské pacienty

Studentky 4. ročníku všeobecného lékařství 2. LF Zuzana Parolková a Gabriela Mlčochová zorganizovaly v pondělí 15. prosince vánoční nadílku v dětské části Fakultní nemocnice v Motole. Letos se konala už po čtvrté v řadě. Jednalo se o odpolední program pro všechny děti, které nemohou trávit předvánoční čas v pohodlí domova a zůstávají v nemocnici.

„Tradičně jsme společně s dětmi zpívali koledy, vedené skvělými zpěváky. Dětem jsme rozdali nástroje a zapojili je aktivně do programu,“ popisuje Gabriela Mlčochová. Následovalo YOYO představení – dva profesionální „yoyeři“ dětem ukázali, co vše se dá s moderním yoyem provádět za triky. Nakonec organizátoři dětem rozdali dárkové balíčky, jejichž obsah poskytla řada společností (letos se účastnili TNT Express, YOYO STORE, Bellesatin, Nowatron Elektronik, Nadace ČEZ, Mafra, Hračkovna, Lowlands a s grafickým zpracováním plakátu pomohl grafik Kulin). „Nadílka od uvedených společností byla tak bohatá, že dárky, které jsme nestačili rozdat při programu, ještě dodatečně rozdáme na oddělení dětské Fakultní nemocnice v Motole. Akce měla kladný ohlas a budeme se těšit s plánováním a uskutečněním i příští rok,“ dodává organizátorka Gabriela Mlčochová.

Foto: tiskové oddělení FN Motol

Vytvořeno: 18. 12. 2014 / Upraveno: 30. 1. 2018 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková