Úspěšný rok pro mediky-plavce

A to jsou skoro všichni. Fotografie: Květa Skálová

Studenti, kteří se zúčastnili všech plaveckých závodů v průběhu tohoto školního roku, nepoznali jiné místo nežli vítězné. Píše PaedDr. Květa Skálová (ÚTV).

Ani jsme se nestačili moc rozkoukat, a finále dalšího akademického roku je tady. Co to znamená? No přeci bilancování, které já, na rozdíl od studentů, ze svého pohledu vedoucí plaveckého oddílu již mohu učinit.

V uplynulém týdnu proběhlo mimo jiné akce i druhé kolo vysokoškolské plavecké ligy „B“, kde soutěží družstvo mužů a družstvo žen obou našich fakult. V týdnu před ligou „B“ se konaly závody vysokoškolské ligy „A“, kde závodí pouze družstvo mužů. Tato dvě kola jsou vždy na závěr akademického roku, neb se jedná o soutěž, kde jsou zapojeny všechny vysoké školy v Praze.

Takže k té bilanci. Studenti, kteří se zúčastnili všech závodů v průběhu tohoto školního roku, nepoznali jiné místo nežli první, tedy vítězné. K tomu mohu říci pouze jedno. Od roku 1977, kdy jsem nastoupila na místo asistenta na Katedře tělesné výchovy (později Ústavu tělesné výchovy), což je skutečně pěkná řádka let, jsme nedosáhli takového výsledku. Ano, sešli se mi bezva studenti, kteří umějí, jsou schopní, a hlavně chtějí stále na sobě pracovat a chtějí reprezentovat svoji Alma mater, což se jim daří. Za to bych jim touto cestou chtěla moc poděkovat a i za to, že mi dávají pocit, že naše práce není zbytečná, jak si někteří myslí. Zároveň bych všem popřála minimálně stejné úspěchy při skládání zkoušek a aby se jim dařilo i v příštím roce stejně jako letos.

Výčet úspěchů:

• Štafetový závod všech pražských fakult a škol, listopad 2015, 1. místo
  • VŠ liga „A“ – muži, prosinec 2015, 1. místo
  • VŠ liga „B“ – muži, listopad 2015, 1. místo
  • „B“ – ženy, listopad 2015, 1. místo
  • VŠ liga „A“ – muži, duben 2016, 1. místo
  • VŠ liga „B“ – muži, duben 2016, 1. místo
  • „B“ – ženy, duben 2016, 1. místo

• Družstvo VŠ liga B – muži 2. LF: Aleš Berounský, Jakub Waloszek, Adam Mrkvička, David Keprta, Štefan Tóth, Daniel Slovák, Daniel Večerník
  • ženy 2. LF: Nikola Čajbiková, Eliška Šimůnková, Zuzana Sedláčková
  • muži 3. LF: Matej Obšívač, Josef Růžička
  • ženy 3. LF: Lenka Štěrbová, Tereza Bartošová, PavlínaTroblová, AnnaHušková, Jitka Pilátová, Martina Kovandová Jana, Banzetová
Tým VŠ ligy „A“: Jakub Tomáš (2. LF) Marian, Teplan (2. LF),
Jakub Stehlík (3. LF), Patrik Štěpánek (3. LF),
Roman Vašek (3. LF), Tomáš Zumer (3. LF)
Vytvořeno: 2. 5. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.