Úspěšná premiéra projektu Fenomén

V pondělí 4. dubna proběhla na 2. lékařské fakultě první panelová debata nového projektu Fenomén s názvem Ženy v chirurgii. Jedná se o vůbec první oficiální panelovou debatu na téma ženy v chirurgii nejen na naší fakultě, ale v celé České republice. Premiéra nového projektu měla velký úspěch. Dostavilo se mnoho studentů nejen z naší fakulty, ale i kolegů z 1.  a 3. lékařské fakulty a hostů z jiných vysokých škol a institucí. Více v článku Anny-Marie Stejskalové, která projekt vymyslela a organizuje.

Váženými hosty panelu byli významní chirurgové z řad žen, a dokonce i mužů. Na naši fakultu zavítala docentka neurochirurgie Eva Brichtová až z Brna, přes menší dopravní komplikaci se přece jenom později dostavila. Obor plastické chirurgie zastupovaly doktorka Jitka Vrtišková a profesorka Markéta Dušková, která mimo jiné zpestřila panelovou debatu svým krátkým dokumentárním filmem. Celou panelovou debatu obohatil o svůj mužský úhel pohledu profesor Richard Škába z Kliniky dětské chirurgie 2. LF UK a FN Motol, kterému bych tímto chtěla velmi poděkovat, děkuji samozřejmě všem panelistům za jejich ochotu komunikovat se studenty a podporovat je v jejich snech.

Videozáznam z debaty můžete zhlédnout zde:

Za studenty děkujeme jmenovitě doc. MUDr. Evě Brichtové, Ph.D., prof. MUDr. Markétě Duškové, CSc., MUDr. Jitce Vrtiškové a prof. MUDr. Richardu Škábovi, CSc.

Celou panelovou debatu doprovázela příjemná a odlehčená atmosféra. Po skončení akce studenti odcházeli s úsměvem na tváři. Dostalo se mi také několik zpráv plných chvály a nadšení od samotných studentů, čehož si velmi vážím a doufám, že bude takovýchto akcí stále víc.

Je opravdu úžasné, jaký prostor dává naše fakulta nám studentům, podporuje nás v organizování projektů, které jsou pro nás velkým přínosem. Do budoucna plánuji celou řadu panelových debat na nejrůznější témata.

Anna-Marie Stejskalová, studentka 1. ročníku a autorka projektu

Vytvořeno: 27. 4. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková