Tým florbalistů nejúspěšnější v historii

Za celou podzimní část sezóny tým 2. lékařské fakulty nepoznal přemožitele. Reportáž píše Bc. Jakub Novák, student 1. ročníku NMgr. Fyzioterapie.

Již třetí sezónu bojuje tým 2. lékařské fakulty v univerzitní florbalové lize, v níž se utkávají fakultní týmy z UK, ČZU, ČVUT, VŠCHT a VŠE. Letos je náš tým, složený ze studentů napříč všemi ročníky, zatím nejúspěšnější v historii. Za celou podzimní část sezóny nepoznal přemožitele, i když některé zápasy proti papírově silnějším týmům byly velmi těsné. Za zmínku stojí vybojované vítězství 9:8 v derby s 1. lékařskou fakultou. Obsadil tak první místo ve skupině a do osmifinálových bojů má nejvýhodnější pozici.

Pochvalu za výkony zaslouží celý tým, zejména pak jeho ženská část, která kolikrát soupeřům zatápí více než ta mužská. V motolském dresu řádí duo Jakub Novák a Matěj Špaček, kteří jsou v top 5 kanadského bodování celé ligy. Výborné výkony také předvádí v brance gólman Honza Doležal. Nezbývá než doufat, že hráči přes zkouškové období naberou fyzické síly a na jaře budou dále pokračovat v dobrých výkonech. Velké poděkování patří vedení fakulty, které letos opět poskytlo finanční příspěvek na startovné do ligy. Závěrem chceme popřát mnoho úspěchů všem novým sportovním týmům naší fakulty a doufáme, že na konto 2. lékařské fakulty přidají další vítězství.

Soupiska týmu: Jakub Novák, Vítek Neuman, Eliška Čermáková, Lucie Deková, Drahomír Kolenčík, Anička Válková, Adéla Kramperová, Jakub Vlček, Matěj Špaček, Patrik Hanauer, Petr Ňukovič, Jan Doležal, Jakub Kantorek.

Vytvořeno: 23. 1. 2017 / Upraveno: 15. 8. 2018 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.