Plavecký vánoční dárek

Družstvo Druhé a Třetí lékařské fakulty zvítězilo v kategorii mužů vysokoškolské plavecké ligy ve skupině A i B, ženy se ve skupině A umístily třetí. Reportáž píše PaedDr. Květa Skálová.

Přestože jsou Vánoce až za týden, náš ústav a já, a také Druhá a Třetí lékařská fakulta jsme již vánoční dárek od těch mých plaváčků, jak jim říkám, dostali v podobě vítězství družstev mužů vysokoškolské plavecké ligy ve skupině A i B a třetím místem žen ve skupině A.

Závody vysokoškolské ligy v plavání skupiny B se uskutečnily v úterý 5. prosince. Skupina A měla závody 13. prosince a jejich organizace připadla v tomto roce našemu Ústavu tělesné výchovy, potažmo mně. Bez pomoci kolegů z ústavu a bez pomoci studentů oddílu plavání, kteří nestartovali ve skupině A, by nebylo takové závody možné uskutečnit. Proto bych jim chtěla touto cestou velmi poděkovat za pomoc a výbornou spolupráci. Stejně tak bych chtěla poděkovat studentům „plaváčkům“ za to, že se ještě dokážou vyburcovat k tomu, že kromě náročného studia, které musí zvládat, přijdou na trénink, jedou na soustředění, které pro ně pořádám, a jdou na závody, kam je nominuji. I když někdy hudrám na nedochvilnost, někdy na neposlušnost apod., stejně jsou príma a já je mám moc ráda a doufám, že mi ještě nějakou chvíli vydrží.

V letošních podzimních závodech byli prostě neporazitelní. Gratuluji!!!

PaedDr. Květa Skálová

Vytvořeno: 19. 12. 2017 / Upraveno: 1. 2. 2018 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.