Plavecká vysokoškolská liga 2014

V předvánoční čas se vše točí kolem příprav na Vánoce, shánění dárků a tak dále. Já, Ústav tělesné výchovy i Druhá a Třetí lékařská fakulta jsme již dostali od studentů, kteří jsou členy plaveckého oddílu, jeden dárek. 10. prosince 2014 Ústav tělesné výchovy pořádal 1. kolo skupiny B 51. ročníku Vysokoškolské studentské ligy v plavání. Vzhledem k tomu, že zorganizovat takovéto závody je náročné, dovolím si jako ředitelka závodu na tomto místě poděkovat kolegům z ÚTV a studentům, kteří mi s vlastní realizací závodů pomohli.

Tato soutěž je soutěží družstev pražských vysokých škol. Do družstva se započítávají vždy dva závodníci v jednotlivých disciplínách, kteří získají body za umístění. Ty se sčítají s body za umístění ve štafetách, které se plavou celkem tři: polohová, kraulová a prsařská. V družstvu musí plavat minimálně 6 závodníků, aby bylo možné bodovat ve všech disciplínách, neb pravidla povolují jednomu závodníkovi start pouze ve dvou individuálních disciplínách a ve dvou štafetách.

Nám se podařilo do soutěže přihlásit dvě družstva mužů a jedno družstvo žen, a to v následujícím složení:

Muži A

• Pilátová (3. LF)
  • Trubačová (2. LF)
  • Vohryzková (2. LF)

Všechny tyto studenty si dovolím pochválit, neb plavali tak dobře, že muži A obsadili 1. místo, muži B 2. místo a ženy 1. místo.

Mám velkou radost, že si studenti  medicíny najdou čas na sport, tréninky a závodění, což je v dnešní přetechnizované době, která nás zavaluje všemi vymoženostmi svádějícími k pohodlnosti a ke konzumnímu způsobu života, čím dál výjimečnější. Přeji si, aby nám takovíto studenti nejen neubývali, ale aby jich bylo stále více. Všichni víme, v čem především spočívá zdraví – přeji vám ho do nového roku co nejvíce.

PaedDr. Květoslava Skálová

Vytvořeno: 18. 12. 2014 / Upraveno: 9. 6. 2021 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.