Nebesa, meteorologové i vedení fakulty byli milostivi

Reportáž z Děkanského sportovního dne, který se konal v úterý 2. dubna 2019, píše Mgr. Petr Horn. S fotogalerií.

Po aprílové noci byl připraven areál SCUK v Hostivaři na první větší letošní sportovní akci v rámci Univerzity Karlovy. Děkanský den 2. lékařské fakulty byl nejen testem stavu fotbalového trávníku, který po zimě na své kvalitě výrazně utrpěl, ale také příležitostí vyzkoušet nový povrch atletického oválu. Další zajímavostí a novinkou pak bylo utkání ve volejbale mezi Druhou a Třetí lékařskou fakultou. Stejné utkání mělo proběhnout i v softbalu, ale kvůli vnějším okolnostem bylo utkání přeloženo na 14. květen. Obavy jsme měli zejména o počasí, neboť začátek dubna nebývá nejteplejší. Ovšem nebesa, meteorologové a vedení fakulty nám byli milostivi a počasí bylo téměř ideální.

Již od rána se rozeběhly soutěže v malém fotbalu, různé druhy aerobních forem a v centru Baskalka turnaj v badmintonu. V pravé poledne bylo zahájeno utkání v softbalu, které bylo jakousi generálkou na prestižní utkání mezi fakultami. Po obědě se rozeběhl další blok individuálních aktivit od zdravotní TV přes aquafitness po pilates. Ve sportovních hrách pak zahájily čtyři týmy turnaj v basketbalu 3 plus 3, turnaj ve volejbalu, atletické štafety a víceboj. Odpoledního programu se zúčastnil i děkan 2. lékařské fakulty prof. Vladimír Komárek, který mohl sledovat napínavé souboje jak mezi týmy, tak i mezi jednotlivci. Možná i díky jeho slavnostnímu výkopu při utkání studentů proti absolventům se podařil „starším“ husarský kousek a zvítězili v poměru 7 ku 4 po jasném průběhu hry.

A jak dopadly ostatní sportovní disciplíny? V turnaji v badmintonu zvítězila smíšená dvojice Hartman–Mrázová před Pavlusem se Sadílkem. Třetí pak skončil další „mix“ Hušková–Volejník. V malém fotbalu se podařilo „vypálit rybník“ týmům z motolské kotliny Dream teamu ze Třetí lékařské, který ve finále porazil Braníky. Atletický víceboj a štafetu vyhrál tým Mrázová–Hartman–Jílek–Jelínek, kteří zároveň stanovili nový rekord jak ve štafetě, tak samozřejmě v premiérovém víceboji 100 metrů – dálka – koule celkovým ziskem 1 986 bodů. Basketbal 3 plus 3 zcela jasně ovládl tým Blecha–Heidler–Tilšarová. V turnaji ve volejbalu se nejvíce zadařilo týmu Baby Sharp, který ve finále zdolal Dycky Motol! Třetí skončil Drim Tim. V následně hraném volejbalovém a velmi dramatickém utkání mezi fakultami zvítězila 2. lékařská fakulta, a stala se tak prvním vítězem čerstvě založené „tradice“ mezifakultních utkání.

Celkově se zúčastnilo děkanského sportovního dne více než 350 studentů a přibližně 20 zaměstnanců a absolventů fakulty. Doufáme, že i v příštím roce bude účast minimálně stejně hojná a účast zaměstnanců fakulty ještě hojnější. Sportu zdar!

Za Ústav tělesné výchovy 2. LF UK
Mgr. Petr Horn

Vytvořeno: 24. 4. 2019 / Upraveno: 22. 5. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.