Hudební blahopřání a zahájení roku

30. září se fakultní a nemocniční veřejnost sešly na koncertě v Karolinu, jenž byl blahopřáním a poctou fakulty jubilujícímu profesorovi a emeritnímu děkanovi 2. lékařské fakulty Josefu Kouteckému a jímž se zároveň otevřel nový akademický rok.

Po svižném úvodním valčíku pronesli laudace zástupci univerzity, nemocnice a fakulty. Prorektor Jan Škrha předal profesoru Kouteckému pamětní list Univerzity Karlovy a zdůraznil Kouteckého práci s pacientem a jeho okolím a úlohu kultury a umění v jeho životě a práci; ředitel Miloslav Ludvík přidal ke své gratulaci dar, údajně zaručený prostředek proti kouření: roubík; děkan Vladimír Komárek ocenil nynější Kouteckého působení jako další „setbu“, období předávání zkušeností, které je další ze symbolických fází profesorovy životní dráhy: navazuje na setbu Kouteckého studií, rašení poznání, zrání díla a sklizeň výsledků.

O hudební program se postaral M. Nostitz Quartet, ke klasickým smyčcovým opusům, jednomu z Mozartových tzv. pruských kvartetů a Dvořákovu ranému kvintetu, netřeba nic dodávat.

V přestávce pozval děkan přítomné k přípitku a konverzaci.

Chcete-li se dozvědět více o přípravě následujícího, tedy jarního koncertu, sledujte debatu, která v současnosti probíhá na fakultě, mimo jiné zde.

Vytvořeno: 5. 10. 2015 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.