Děkanský den 2. lékařské fakulty 2017

Jaký byl letošní děkanský den? Přečtěte si v reportáži a prohlédněte ve fotografiích Mgr. Petra Horna.

Po prvním, téměř letním, sluncem zalitým předvelikonočním pondělkem nás čekalo (předvelikonoční terminologií řečeno) sportovní děkanské úterý před škaredou středou. Přestože se úterní počasí, s poklesem o více než 10 stupňů, nedalo s pondělním počasím srovnat a náchylnější jedinci to jistě odskákali s nějakou menší chorobou, pořád jsme ještě měli štěstí, že jsme termín neposunuli o týden dál. Pravděpodobně bychom bývali byli nuceni změnit sportovní zaměření na lyžování, hokej, krasobruslení, snowboarding či curling.

V areálu Sportovního centra Univerzity Karlovy se od rána scházeli sportovní nadšenci, kterým Ústav tělesné výchovy nabídl více než 15 rozličných sportovních aktivit od sportovních her, aerobních forem a plavání až po noční orientační běh. Novinkou v programu Děkanského dne pak byla štafeta na 4x 100 metrů. Vrcholem sportovního programu byl tradiční zápas ve fotbalu mezi studenty a absolventy – lékaři 2. lékařské fakulty.

Ale rychle k samotným výsledkům. Klasické rčení zní, že nemá smysl věnovat se při vyhlašování nikomu jinému než vítězi, neboť druhý sice „málem“ vyhrál, ale je to stejné, jako kdybychom řekli, že to „málem“ stihnul na toaletu. My ale nebudeme tak skoupí a nezmíníme pouze vítěze, neboť krátkou zmínku by si zasloužili všichni účastníci sportovních soutěží.

V ranním a brzce odpoledním turnaji v softballu vyhrálo družstvo Yankees před Katarem a Liborem (tedy pokud to nebyl Libor s katarem). Ve stolním tenisu byl nejlepším hráčem Kaveen de Silva před Jakubem MedalemMagdou Holubovou. V plaveckých disciplínách byl nejúspěšnějším mužem Marian Teplan a nejlepší ženou Eliška Lenčéšová. Štafety v plaveckém bazénu se staly jednoznačnou záležitostí pro Květiné Hvězdičky. Ve florbalovém turnaji zaslouženě zvítězil tým Jakuba Nováka před týmem Járy Šustka a týmem Jakuba Kantora. V šestičlenném turnaji malého fotbalu se do finále probojoval Real Medik a Boys z trojky.  Boys z trojky nenechali od začátku nikoho na pochybách, že si přišli pro vítězství. Basketbal vyhrál Studentský výběr před týmem Učitelů absolventů a Studenty 2. Je vidět, že fantazie při vybírání názvů týmů nebyla použita. Tenisový turnaj, ve kterém nastoupilo celkem deset smíšených dvojic, vyhrála dvojice Kateřina LinkováDan Bouda. Dalším „síťovým turnajem“ byl velmi solidně obsazený turnaj v badmintonu, kde nejlepší kvalitu prokázali David HartmanŠimon Tabačko před dvojicí Roith PatelAly Lalak. Dopoledním a odpoledním programem se jako pověstná červená nit táhla nabídka aerobních forem a cvičení. V nabídce byly overbally, cvičení na bosu, step aerobik, zumba a jóga. Před hlavním fotbalovým zápasem mezi studenty a učiteli se konal premiérový start štafet na 4x 100 m. Štafeta kapitána Tomáše Stejskala stanovila časem 55,65 základní rekord pro další roky. Zmíněný zápas studenti versus učitelé odstartoval slavnostním výkopem sám pan děkan 2. lékařské fakulty prof. Vladimír Komárek. Poté nasadili studenti k velkému tlaku a velmi rychle šli do vedení 3:0. Poté se ale začala hra vyrovnávat, a nakonec jen díky tomu, že absolventi a učitelé neproměnili svoje šance, zvítězilo družstvo studentů po tuhém, ale férovém boji těsně 6:5.

Závěr celého Děkanského sportovního dne se odehrával v tenisovém klubu SCUK, kde byl zároveň start a cíl nočního orientačního běhu. Zde se nejlépe zorientovala a běžela dvojice KvasničkaPihera. Ostatní to vyhráli „málem“. Ve všech sportech se ten den vystřídalo téměř 450 studentů a potěšitelná byla i účast zaměstnanců 2. lékařské fakulty. Zhodnocení úspěchů či neúspěchů se protáhlo v tenisovém klubu do pozdějších hodin (díky tomu, že jsme čekali na některé méně orientované běžce) v srdečné a přátelské atmosféře a my budeme doufat, že příští ročník bude ještě povedenější.

Za Ústav tělesné výchovy 2. LF UK
Mgr. Petr Horn

Vytvořeno: 4. 5. 2017 / Upraveno: 7. 6. 2017 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.