Děkanskému dni přálo ideální počasí

Děkanský sportovní den je tradiční akcí studentů i zaměstnanců 2. lékařské fakulty. Sportovci se střetnou při turnajích v rozličných sportovních hrách, setkají se při různých aerobních aktivitách, plaveckých závodech nebo při prestižních utkáních studentů proti absolventům a vyučujícím. Letos vyšel termín na 12. dubna. Překvapivě teplý duben dopřál sportovcům krásné počasí a téměř ideální podmínky nejen pro sportovní soutěže, ale i pro společenská setkání.

Dopolední program započal turnajem v softbalu. V utkání týmů Druhé a Třetí lékařské fakulty zvítězila Druhá lékařská poměrem 12 ku 6. V areálu Baskalka se odehrály souboje badmintonistů, kde v konkurenci devíti dvojic zvítězila dvojice Fričová–Mutina. V areálu univerzitního sportovního centra byl zahájen „maraton“ aerobních aktivit. Step aerobiku se zúčastnilo 15 studentů a zumbu si užilo téměř padesát studentů, z velké části zahraničních. Nádherná atmosféra, ovšem v sále se při tomto počtu cvičících nedostávalo kyslíku. Vše se ale zvládlo s úsměvem. Dalšími aktivitami pak byly pilates, yoga, overbally a strečink, kde se celkové počty účastníků blížily stovce. Odpolední aqua-fitness navštívilo 25 nadšenců, z toho pět zaměstnanců. Vyzkoušeli mělkou i hlubokou vodu a z pomůcek rukavice a činky, které byly pro mnoho cvičících úplnou novinkou.

Fotografie na této straně:
archiv Petra Kleina a Hany Milerové

Po poledni pak odstartoval fotbalový turnaj. Při účasti čtyř týmů se z vítězství radovalo družstvo „Hledejte koně, ne zebry“, ve kterém se výrazně prosadila i dívčí část týmu. Po ukončení tohoto turnaje došlo k vyhlašování výsledků za účasti pana děkana 2. lékařské fakulty prof. Vladimíra Komárka, který se pravidelně účastní téměř všech studentských sportovních akcí. Bezprostředně po prvním bloku vyhlášení byla zahájena odpolední část sportovního dne.

Následoval volejbalový turnaj, jehož se zúčastnilo pět družstev. Sehrálo se dohromady deset utkání na dva vítězné sety systémem každý s každým a zvítězilo o jeden set družstvo fyzioterapeutů „Andrea a spol.“ před družstvem „Barták a spol.“. Celkem i s náhradníky se turnaje účastnilo 36 studentů.

Fyzioterapeuti byli úspěšní i ve florbalu. Utkaly se čtyři týmy a nejlépe si vedlo družstvo pod vedením zkušeného kapitána Jakuba Nováka.

Odpolední program vrcholil a došlo i na prestižní utkání v basketbalu a fotbalu studenti versus učitelé. Bohužel ani jedno utkání nedopadlo pro „zkušenější“ týmy příliš povzbudivě a odešly poraženy výraznějším rozdílem. Do budoucna bude třeba osvěžit týmy mladšími absolventy.

Celý program končil tradičním orientačním během, kde všem vypálila rybník dvojice Král–Kašpar.

Programu děkanského sportovního dne se celkem zúčastnily téměř čtyři stovky sportujících studentů a asi čtyřicet zaměstnanců. Děkujeme ještě jednou všem účastníkům a věříme, že příští ročník bude ještě úspěšnější a samozřejmě i s hojnější účastí.

Za Ústav tělesné výchovy 2. LF UK
Mgr. Petr Horn

Fotogalerii si prohlédněte na webu ÚTV.

Vytvořeno: 21. 5. 2018 / Upraveno: 18. 6. 2018 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.