Byl ples. Již po šedesáté!

Ohlédnutí za plesem se vždy píše těžce, protože se tato slavnostní událost opakuje rok co rok od pradávného roku 1953, a vše už bylo tolikrát napsáno. Vyznavač tradičních hodnot se tetelí blahem, protože klasické dekorum bylo zachováno; a co říct všem ostatním? Už po šedesáté!

V pořadí šedesátý Ples 2. lékařské fakulty se konal 2. března v Národním Domě na Vinohradech. Zahájení se ujal děkan Ondřej Hrušák. Hrálo se a tančilo ve dvou sálech. V Majakovského sále hrál orchestr B. N. Band, v Raisově sále kapela Imperio a Bek Ofis. Ve třetím slavnostním sále či spíše salónku nebylo na tancování dostatek místa, tím spíš nabízel prostor pro společenskou konverzaci a poslech hudby v podání studentů excelujících u klavírního křídla.

Kdo se stal v sezóně 2011/2012 Učitelem roku?

MUDr. Helena Ambrožová, Ph.D., z I. Infekční kliniky,

MUDr. Zuzana Blechová, z I. Infekční kliniky,

MUDr. Dita Smíšková, Ph.D., z I. Infekční kliniky,

prof. MUDr. Miloslav Marel, CSc., z Pneumologické kliniky,

MUDr. Jiří SlívaFarmakologického ústavu,

MUDr. Jiří Lisý, CSc., z Kliniky zobrazovacích metod,

MUDr. Martin Malý, Ph.D., z Kardiovaskulárního centra Ústřední vojenské nemocnice,

MUDr. Daniel Groh, Ph.D., z Otorynolaryngoogie,

prof. MUDr. Lukáš Rob, CSc., z Gynekologicko-porodnické kliniky,

doc. MUDr. Michal Rygl, Ph.D., z Kliniky dětské chirurgie.

A přece jen něco výjimečného na plese bylo! Snad úplně poprvé byli vyhlášení Učitelé roku i pro bakalářské obory. Letos se jimi stávají:

doc. MUDr. Jiří Radvanský, CSc., za předmět Fyziologie,

Mgr. Petr Bitnar za předmět Obecná metodika fyzioterapie,

Mgr. Ondřej Čakrt za Základy fyzioterapie a vyšetřovací metody,

MUDr. Michal Procházka za předmět Fyziologie,

Mgr. Zdeněk Čech za předmět Fyzioterapeutické metodiky.

Všem gratulujeme a děkujeme, že učí u nás a neutíkají do Němec nebo jiných finančně exotičtějších krajin.

Zlatým hřebem večera bylo vystoupení tanečního souboru Prdlý kosti, který na plese vystoupil již pošesté.

Nebudu už dále popisovat, když si vše můžete prohlédnout ve fotogalerii (http://www.motolak.org/galerie/ples-2-lf-uk-v-praze-2013) na stránkách Motoláku, kterou v letošním roce připravili Jana Drncová, Martina Pařízková, Anton Vik, Igor Mucha, Martin VlachZdeněk Kabelka (http://www.motolak.org/galerie/ples-2-lf-uk-v-praze-2013-objektivem-doc-zdenka-kabelky).

Tak za rok po šedesáté první!

-DankaHumlová-

Vytvořeno: 1. 4. 2013 / Upraveno: 9. 11. 2018 / MUDr. Jana Djakow