Otevřený dopis studentů 2. lékařské fakulty rektorovi

Aktualizováno 28. 1.: Sdělení rektora ke sponzoringu univerzitního plesu z 25. 1.

Přetiskujeme Otevřený dopis studentů 2. LF UK rektorovi UK v souvislosti s uvedeným hlavním partnerem Reprezentačního plesu UK – holdingem Agrofert. Dopis sepsali 22. ledna představitelé studentů a studentských spolků 2. lékařské fakulty, odeslali jej rektorovi Univerzity Karlovy prof. Tomáši Zimovi a zveřejnili ho na facebookovém profilu studentské komory akademického senátu fakulty, spolku Motolák, International Federation of Medical Students' Associations a Asociace studentů fyzioterapie. Přidáváme odpověď rektora a stanovisko děkana 2. lékařské fakulty.

28. 1.

Rektor prof. Tomáš Zima sdělil, že Agrofert se stahuje ze sponzoringu plesu Karlovy univerzity. Vyjádření získal Deník N, podrobnosti na seznamzprávy.cz (25. 1. 2019).

Stanovisko děkana 2. lékařské fakulty prof. MUDr. Vladimíra Komárka, CSc.

Zástupci studentské komory AS a studentských spolků naší fakulty vyjádřili nesouhlas s tím, že jedním ze sponzorů plesu Univerzity Karlovy je společnost Agrofert. Rád bych připomněl, že loňské oslavy výročí 17. listopadu probíhaly v duchu hesla „Děkujeme, že můžeme“. Nejen proto respektuji právo studentů na svobodné vyjádření názoru.

Vladimír Komárek

Vytvořeno: 23. 1. 2019 / Upraveno: 30. 1. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.