Chcete (znovu) vidět Zvýrazněnou medicínu?

Záznam úspěšného divadelního představení studentů a učitelů naší fakulty je online. Doporučujeme zejména jako odreagování v době zkouškového období.

Lékařské fakulty žijí tak trochu vlastním životem. Naleznete tu studenty, kteří se učí od rána do... rána, jiní se do učebnice podívají poprvé před zkouškou, další ani nevědí, kde se tu vzali. Setkáváte se se spoustou profesorů, docentů, doktorů, pacientů a s velkým množstvím učiva, takže se vlastně není čemu divit, že z toho někomu občas takříkajíc hrábne...

Hrají: P. Tatíček, D. Gemeľová, Š. Fojtů, M. Koblížek, A. Šustrová, A. Láznička, M. Lejsková, T. Zdobinská, Ľ. Bača, D. Baláž, dále J. Zámečník, D. Kachlík a Š. Tomová.

Autoři videoáznamu: Nicolas Alvarez a Adam Šercl.

Poděkování patří:

2. lékařské fakultě UK, zejména prof. Trkovi a tajemnici Ing. Mudrové, za možnost sehrát představení v rámci Vědecké konference.

Ústavu ošetřovatelství 2. LF UK a FNM, zejména dr. Tomové, za zapůjčení většiny rekvizit a kamery.

Anatomickému ústavu 2. LF UK, zejména doc. Kachlíkovi, za zapůjčení kostí a anatomických učebnic.

Ústavu patologie a molekulární medicíny 2. LF UK a FNM, zejména prof. Zámečníkovi, za propisky, které ve hře obětoval.

Ústavu lékařské mikrobiologie 2. LF UK a FNM, zejména dr. Matějkové, za věnování Juliána (S. aureus, údajně ne MRSA), jenž pro účely představení prošel speciálním výcvikem. Pro ochránce přírody: během hry nezemřely žádné bakterie, viry, paraziti, houby, ani priony.

Klinice kardiovaskulární chirurgie 2. LF UK a FNM, zejména Bc. Řešátkové, za zapůjčení infuzního stojanu, tzv. jezdítka.

Studentskému spolku Motolák, zejména jeho předsedovi Vašku Heřmanovi, za zapůjčení kamery.

Fakultní nemocnici v Motole, že během představení nezbourala Velkou posluchárnu.

Pejskům Rossovi a Jackovi a i pánovi, jenž na ně vybírá příspěvky den co den, v létě i v zimě.

Vytvořeno: 23. 5. 2016 / Upraveno: 2. 2. 2017 / Mgr. Ing. Tereza Kůstková