Stipendijní pobyty v zahraniční 2017/2018

Dovolujeme si vás informovat o nabídce stipendijních pobytů v zahraničí pro studentyakademické pracovníky.

Přesné specifikace k jednotlivým pobytům naleznete na webových stránkách Domu zahraniční spolupráce MŠMT ČR – www.dzs.cz.

Nabídka stipendií není specifikována na konkrétní vysoké školy v zahraničí. Předpokládá se, že si uchazeči sami vyhledají kontakty, o které mají zájem. Doporučuje se, aby v době podání přihlášky už měli uchazeči navázán kontakt s příslušným pracovištěm v zahraničí.

Stipendia jsou určena pro studenty Univerzity Karlovy, vybraní uchazeči by jimi měli zůstat i během svého stipendijního pobytu v zahraničí.

Zájemci musí předložit ve dvou vyhotoveních (1 originál a 1 kopie) následující doklady:

1. přihlášku potvrzenou fakultou (Návrh na vyslání/Žádost o přiznání stipendia),
  2. studijní záměr,
  3. studijní průměr.

Vzhledem k zavedení elektronické evidence podání Návrhu na vyslání si uchazeči příslušný formulář vyplní elektronicky – www.dzs.cz.

Vyplněné přihlášky a další doklady fakulta zašle na Rektorát UK. Zde jsou termíny odevzdání přihlášek na fakultu:

do 16. 10. 2016 Rusko,

do 11. 12. 2016 Čína, Egypt, Chorvatsko, Makedonie, Slovinsko, Švédsko,

do 1. 1. 2017 Itálie, Řecko,

do 17. 2. 2017 Slovensko.

Vytvořeno: 5. 9. 2016 / Upraveno: 12. 10. 2016 / Stanislava Palowska