Stipendijní pobyty v Japonsku

Postgraduální stipendia v délce 18–24 měsíců k absolvování vysokoškolského studia v Japonsku

Velvyslanectví Japonska v Praze oznámilo nabídku obou typů stipendií s nástupem v roce 2017.

Protože japonská strana požaduje předání přihlášek prostřednictvím MŠMT, zájemci musí doručit vyplněné přihlášky s přílohami (v angličtině nebo japonštině) do 20. května 2016 do 12.00 na adresu: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, odbor mezinárodních vztahů, Karmelitská 7, 118 12 Praha 1.
Doporučuje se, aby zásilku označili slovy „JAPONSKO – STIPENDIA“.

Upozorňujeme, že každého uchazeče musí doporučit MŠMT příslušná škola (viz podrobné informace níže).

Formuláře a informační materiály japonské strany jsou k dispozici na www.cz.emb-japan.go.jp/cz/jicc_study.html
(bod (2) „Research Students“ se týká postgraduálních stipendií, bod (3) „Undergraduate Students“ stipendií k absolvování vysokoškolského studia).

Uchazečky/uchazeči nemusí odevzdat před prvním kolem výběrového řízení potvrzení o zdravotním stavu.

Termín písemných testů a pohovorů bude zveřejněn dodatečně.
Pozvánky rozešle přihlášeným uchazečům/uchazečkám, jejichž přihláška splní veškeré formální náležitosti, Velvyslanectví Japonska v Praze.
K pohovorům budou pozváni pouze uchazeči/uchazečky, kteří/které úspěšně absolvují písemné testy.

Každý uchazeč/uchazečka si musí udělat vlastní kopii veškeré dokumentace, kterou pro účely výběrového řízení odevzdá.
Prosíme uchazeče/uchazečky, aby jednotlivé části dokumentace nesešívali (výjimku tvoří dokumenty, které zapečetí notář nebo soudní tlumočník nebo vysoká škola).
Bližší informace:
www.dzs.cz/cz/akademicka-informacni-agentura/stipendia/?type_id=5&country_id=18