Semestrální stipendia Nadace Hermanna a Else Schnabel na Univerzitě Hamburk

Stipendia budou udělována na základě Ujednání mezi Univerzitou Hamburk a Nadací Hermanna a Else Schnabel-Stiftung. Stipendium bude činit 800 EUR měsíčně. Délka stipendia čtyři měsíce v letním semestru 1. 4. – 31. 7. 2017.

Stipendium jsou určena pro studenty vyšších ročníků a doktorandy. Pro letní semestr 2016/2017 má UK k dispozici 9 stipendií. Z přihlášených zájemců bude na Odboru zahraničních vztahů RUK vybráno 9 kandidátů a jejich materiály budou zaslány do Hamburku, kde se rozhodne o přidělení stipendia.

Přihlášky s podklady doručte na Zahraniční oddělení 2. LF UK k rukám pí Palowské do 7. 10. 2016.

Podklady k žádosti:

• vyplněný formulář,
  • 1 fotografie,
  • motivační dopis v němčině,
  • předběžný studijní plán (seznam kurzů Universität Hamburg),
  • potvrzení o dobré znalosti němčiny (minimálně B1),
  • CV v němčině či angličtině,
  • přehled studijních výsledků s anglickým či německým překladem,
  • kopie pasu (stránka s identifikačními údaji),
  • potvrzení o přijetí do doktorského studia s německým či anglickým překladem, Diploma Supplement (týká se doktorandů),
  • 2 doporučující dopisy vysokoškolských pedagogů na UK v němčině či angličtině,
  • akceptační dopis od hamburského vysokoškolského pedagoga (pro doktorandy je podmínkou, pro studenty není nutný).
  • Doktorandi se mohou prokázat dobrou znalostí angličtiny, základní znalost němčiny je vítána.

Všechny podklady k žádosti o stipendium je třeba předložit ve dvojím vyhotovení – v jednom originálu a jedné kopii.

Vytvořeno: 5. 9. 2016 / Upraveno: 17. 1. 2019 / Stanislava Palowska