Kursy chirurgických dovedností – Co bylo 2018 a co bude 2019

Máme velkou radost, že jsou kursy na naší fakultě stále populární a společně se nám pod záštitou Ústavu anatomie povedlo nalákat přes 400 účastníku (458 přihlášených) na 26 kursů. Vedle tradičních sedmi „základních“ kursů šití jsme letos uspořádali i dva kursy pro veřejnost a tři kursy „pokročilé“, zaměřené na intradermální steh. V roce 2018 se naplno rozběhly kursy osteosyntézy. Ve spolupráci s Klinikou dětské a dospělé traumatologie a ortopedie proběhlo sedm kursů osteosyntézy a úspěšně jsme navázali na předešlou spolupráci s Urologickou klinikou dvěma kursy laparoskopie. Rok 2018 byl na novinky opravdu pestrý a dále proběhl kurs sutury střev pod vedením dr. Jana Pastora, kurs preparace a disekce plic pod dr. Martinem Šnajdaufem a kurs sutury šlach pod dr. Jakubem Miletínem. Zároveň děkujeme naším sponzorům firmám Ethicon, Medin a Soggiorno za jejich podporu, bez které by nebylo možné kursy pořádat.

V roce 2019 se také můžete těšit na několik novinek! Budeme velmi vděční za vaše nápady a podněty! Z toho nejbližšího, co nás čeká:

Leden
16. 1. 2019 Kurs osteosyntézy – Zevní fixatéry
23. 1. 2019 Laparoscopic course for international students
Únor
5. 2. 2019 Základní kurs šití
13. 2. 2019 Kurs osteosyntézy – Suprakondylární zlomenina
Březen
6. 3. 2019 Kurs osteosyntézy – Femorální hřeb
  Kurs sutury střev
Duben
  Pokročilý kurs šití – Intradermální steh
  Pokročilý kurs šití – Sutura šlach
3. 4. 2019 Základní kurs šití
Květen
9. 5. 2019 Základní kurs šití
Další kursy

Další kursy budou přidány v průběhu semestru a informovat vás budeme na naší FB stránce.

Vytvořeno: 7. 1. 2019 / Upraveno: 7. 1. 2019 / Mgr. Petr Andreas, Ph.D.