GAMA UK – vyhlášení 4. kola interní soutěže

Rektor Univerzity Karlovy vyhlásil ke dni 30. března 2017 čtvrté kolo interního výběrového řízení do projektu aplikovaného výzkumu, experimentálního vývoje a inovací GAMA UK.

Program GAMA Technologické agentury ČR je zaměřen na ověření výsledků aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje z hlediska jejich praktického uplatnění na trhu. Zaměřuje se tedy především na fázi proof of concept, tj. ověření konceptu.

Celkovým cílem projektu je podpořit na UK proces praktického využití výsledků výzkumu a vývoje v praxi a nalézt pro ně i komerční využití. O financování dílčích projektů rozhoduje rektor UK na základě doporučení Rady pro komercializaci UK.

Podpora z programu GAMA je určena pracovníkům (případně též studentům) z pracovišť UK, kde vznikají výsledky aplikovaného výzkumu a experimentálního vývoje s komercializačním potenciálem. Ve čtvrtém kole interní soutěže budou podpořeny dva druhy kvalitních projektů.

  1. Větší projekty – maximální doporučený objem podpory na jeden dílčí projekt je cca 850 000 Kč na celou dobu realizace, jejíž předpokládaná délka je zhruba 12–18 měsíců. Osobní náklady mohou být ve výši max. 40 % celkových způsobilých nákladů dílčího projektu.
  2. Menší projekty – maximální doporučený objem podpory na jeden dílčí projekt je cca 200 000 Kč na celou dobu realizace, jejíž předpokládaná délka je zhruba 12 měsíců.
     

Výsledkem dílčího projektu by mělo být ověření funkčnosti zamýšlené metody, prototypu, funkčního vzorku apod., včetně zajištění potřebné ochrany duševního vlastnictví a průmyslových práv a příprava na další kroky vedoucí k praktickému uplatnění na trhu. Financování z programu GAMA TA ČR není určeno pro podporu základního výzkumu.

Podpořené projekty musí vést k dosažení alespoň jednoho z níže uvedených druhů výsledků:
P – patent
G – technicky realizované výsledky – prototyp, funkční vzorek
Z – poloprovoz, ověřená technologie
R – software
F – průmyslový a užitný vzor

Pro projekt je nutné zformulovat projektový záměr v požadovaném formátu (viz krycí list dílčího projektu Excel). V tomto formuláři TA ČR je nezbytné popsat jedinečnost technologie/know-how, jež by měla být ověřována, současný a plánovaný stav ochrany duševního vlastnictví, očekávané výsledky i požadované finance. Součástí formuláře jsou rovněž údaje potřebné pro zhodnocení komerčního potenciálu, tzn. informace o situaci na trhu, nástin předpokládaného byznysplánu atp. Dále je potřeba životopis ve formátu TA ČR a stručná anotace i v anglickém jazyce, a to v maximálním rozsahu 2000 znaků včetně mezer.

V případě zájmu informujte co nejdříve Grantové oddělení fakulty o vašem záměru (Mgr. Eva Veselá, @email, l. 5839).

Termín pro podání žádosti na fakultu je 21. 4. 2017.

Podrobné informace naleznete na stránce http://www.cuni.cz/UK-6692.html.

Celkovou koordinaci a administraci projektu TG01010108 „Podpora procesu komercializace výsledků výzkumu a vývoje na Univerzitě Karlově v Praze“ zajišťuje Centrum pro přenos poznatků a technologií UK (Mgr. Ivana Sýkorová, Ph.D., @email, 224 491 209).

Seminář pro zájemce, kde budou poskytnuty praktické informace a doporučení jak připravit žádost o dílčí projekt, se uskuteční ve středu 12. dubna od 13 hod. v Zelené posluchárně, Celetná 20, Praha 1.

Vytvořeno: 3. 4. 2017 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Mgr. Eva Veselá