GAČR – Výzva k podání rakousko-českých návrhů projektů v základním výzkumu

Rakouská agentura pro vědu / Fonds zur Förderung der wissenschaftlichen Forschung (FWF) a Grantová agentura České republiky (GA ČR) vyhlašují společnou výzvu na podávání bilaterálních rakousko-českých projektů základního výzkumu.

Společný mezinárodní projekt musí vykazovat prvky opodstatněné spolupráce mezi oběma týmy, přidanou vědeckou hodnotu společného výzkumu, vědecká práce obou výzkumných týmů musí být úzce propojena. Navrhované projekty budou hodnoceny na základě Lead Agency (LA) principu. To znamená, že návrhy projektů jsou hodnoceny pouze jednou z agentur (FWF). Návrh projektu musí být připraven v souladu s formálními pokyny a předpisy LA agentury (rakouská FWF). Návrh je podáván komplet k LA (agentura FWF).

Česká strana podává na GAČR pouze kopii přihlášky, a to přes děkanát fakulty. Termín podání kopie hotové přihlášky na fakultu (Odd. VVZ) je stanoven na 16. 2. 2015 (kontaktní osoba – G. Hlaváčová).

Podrobnosti, podmínky podání (pro českou i rakouskou část projektu), formuláře apod. naleznete ZDE.

Vytvořeno: 23. 12. 2014 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Mgr. Gabriela Hlaváčová