Fulbright-Proshek stipendium na 2018/2019

Vážení,
rádi bychom vás upozornili na uzávěrku stipendií v programu Proshek-Fulbright na rok 2018/2019. Uzávěrka přihlášek je 1. února 2018.

Program je vypsán na jedno až dvě stipendijní místa v rámci Proshek-Fulbrightova stipendia pro pobyty na University of Minnesota Medical School v délce čtyř až šesti měsíců.

Program je určen lékařům a vědcům ve všech oborech medicíny a na medicínu navazujících oborech, včetně péče o zdraví, stomatologie, farmacie apod. Účelem stipendia je poskytnout badatelům v oblasti medicíny příležitost účastnit se pozorování, konzultací, výuky a výzkumu na University of Minnesota Medical School. Stipendium se neuděluje na klinický výcvik.

Toto stipendium je založené z majetku paní Gabriely Proshek, dcery známé české spisovatelky Gabriely Preissové, k uctění památky jejího manžela Dr. Charlese E. Prosheka, významného lékaře v Minneapolis ve státě Minnesota a bývalého československého honorárního konzula.

Více informací najdete na naší webové stránce https://www.fulbright.cz/stipendia/proshek-fulbrightovo-stipendium-pro-lekare/.

Rádi s vámi budeme konzultovat  telefonicky nebo elektronicky vaše případné dotazy.

Vytvořeno: 13. 12. 2017 / Upraveno: 11. 1. 2023 / Mgr. Adam Zabloudil