Semestrální stipendium na Univerzitě Hamburk

Semestrální stipendia Nadace Hermanna a Else Schnabel
na Univerzitě Hamburk na letní semestr 2014/2015

Partnerská Univerzita Hamburk nabízí v rámci meziuniverzitní dohody studentům a doktorandům Univerzity Karlovy čtyřměsíční semestrální stipendijní pobyty na letní semestr akademického roku 2014/2015.

Stipendium je určeno pro: studenty vyšších ročníků a doktorandů všech studijních oborů s výjimkou studentů zubního lékařství a farmacie.

Délka stipendia: 4 měsíce – v letním semestru 1. 4. – 31. 7.
Výše stipendia: 800,– EUR měsíčně
Počet stipendií: 4 stipendia

Termín podání přihlášek na Odbor pro zahraniční vztahy 2. LF UK (D. Patrovská):

do 22. října 2014

Zahraniční oddělení fakult postupují přihlášky svých studentů se stanoveným pořadím na Odbor pro zahraniční vztahy Rektorátu UK, kde proběhne konečné výběrové řízení.

Podklady k žádosti o stipendium:

• vyplněný formulář „Bewerbung um ein Stipendium im Rahmen der Partnerschaft“
  • 1 fotografie
  • studijní záměr (motivační dopis) v češtině a němčině
  • potvrzení o dobré znalosti němčiny (minimálně B1)+
  • strukturovaný životopis v němčině
  • přehled studijních výsledků s anglickým či německým překladem
  • kopie pasu (stránka s identifikačními údaji)
  • potvrzení o přijetí do doktorského studia, kopie diplomu a vysvědčení o státní závěrečné zkoušce (týká se doktorandů)
  • 2 doporučující dopisy vysokoškolských pedagogů na UK v němčině či angličtině
  • akceptační dopis od hamburského vysokoškolského pedagoga (pro doktorandy je podmínkou, pro studenty není nutný)

Ad+ Doktorandi se mohou prokázat dobrou znalostí angličtiny, základní znalost němčiny je vítána.

Všechny podklady k žádosti o stipendium je třeba předložit ve dvojím vyhotovení – v jednom originálu a jedné kopii tohoto originálu.

Vytvořeno: 15. 9. 2014 / Upraveno: 21. 10. 2014 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.