Stipendia do Indie – alternativní terapeutické metody

Velvyslanectvím Indie v ČR nabízí stipendia ICCR určená ke studiu alternativních terapeutických metod (ajurvéda, jóga, homeopatie, unani, siddha).

Indická vláda poskytuje v rámci stipendijního programu „AYUSH (Ayurveda, Yoga & Naturpathy, Unani, Siddha and Homoeopathy) Scholarship Scheme for Non-BIMSTEC Countries)“ stipendia určená ke studiu přírodní medicíny (např. ajurvéda, homeopatie atd.) a jógy na indických univerzitách. Stipendia jsou použitelná pro bakalářské nebo magisterské studium, lze se ucházet i o stipendium pro tříleté doktorandské studium ajurvédy.

Z informačních materiálů je mj. patrné, že žadatelé by měli jasně uvést, na jakou univerzitu a do jakého studijního programu by chtěli být přijati.

Pro podrobné informace a pokyny pro podávání přihlášky, formulář přihlášky i další potřebné formuláře (mj. formulář lékařského potvrzení o zdravotním stavu) a přesné finanční podmínky, prosím, kontaktujte Mgr. Evu Jermanovou z Akademické informační agentury, Tel.: +420 221 850 505, email: @email

Kompletní přihlášku (tj. vyplněný formulář žádosti se všemi vyžadovanými přílohami) je nutné nejpozději do 24. května 2013 doručit na indické velvyslanectví.

Dne 28. května 2013 v 10 hodin dopoledne se pak všichni uchazeči musí dostavit na indické velvyslanectví za účelem složení testu z angličtiny (studium probíhá v angličtině).

Kontaktní adresa:
Velvyslanectví Indické republiky
Milady Horákové 60/93
170 00  Praha 7
tel.: 257 532 252
e-mail: @email
Internet: www.india.cz
Kontaktní osoba: Mahinder K. Khurana

Vytvořeno: 15. 5. 2013 / Upraveno: 23. 1. 2017 / BcA. Dominika Patrovská, DiS.