Centra základního výzkumu 2007 – veřejná soutěž

MŠMT vyhlašuje veřejnou soutěž
Centra základního výzkumu (program LC)

Počátek řešení projektů je stanoven na 1. 1. 2007.

Přihláška se vyplňuje v internetové aplikaci – viz Veřejná soutěž (nebo na adrese http://www.msmt-vyzkum.cz/2006/centra/LC/stranky/). Dále se 2 vytištěné přihlášky (včetně všech dalších požadovaných dokladů či příloh) odevzdávají na Grantové odd. UK 2. LF.
Na výše zmíněných odkazech najdete i Zadávací dokumentaci (podmínky soutěže apod.), kontakty, aktuality ze soutěže a odpovědi na dotazy žadatelů.

Stručnou anotaci včetně požadovaných finančních prostředků zašlete nejpozději do 19. 7. 2006 na e-mail. adresy @email, @email a v kopii na adresu @email. Anotace budou projednany kolegiem rektora.

Termín odevzdání hotové přihlášky na Grantové odd. UK 2. LF je prozatím stanoven na 14. 8. 2006. (termín může být upraven dle toho, kdy budou přihlášky odevzdávány na Rektorát UK)

Prosím dbejte i obecných pokynů k vyplňování přihlášek
(viz www.lf2.cuni.cz/veda-a-vyzkum/granty-a-projekty/ceske-granty/udaje-pro-vyplnovani-grantovych-zadosti), především pokud jde o spoluúčast na projektech.
Dále je třeba, aby s přihláškou projektu, především pokud v ní požadujete nákup investic, souhlasil přednosta pracoviště, kde bude projekt řešen.

Výtah z Vyhlášení soutěže:
Program podpory výzkumu a vývoje – Centra základního výzkumu (LC)

Program je resortním programem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
Cílem programu Centra základního výzkumu je podpořit spolupráci špičkových vědeckých pracovišť v České republice tak, aby byla zvýšena jejich konkurenceschopnost v Evropském výzkumném prostoru, a přispět k výchově mladých odborníků.
Podpora projektů bude určena

1. pro konkrétní vzájemnou spolupráci účastníků sdružených v centru ve výzkumu a současně
  2. pro jejich konkrétní společnou spolupráci se zahraničními pracovišti.

Centra mají být tvořena výzkumnými pracovišti subjektů, která se srovnatelnou měrou podílejí na dosažení cíle projektu. Výzkumná pracoviště musí pojit společný výzkumný program se zahraničním výzkumným pracovištěm či pracovišti, přičemž tato spolupráce musí být v návrhu projektu dostatečně doložena především společnými výsledky, projekty, stipendijními pobyty, vzájemnou výměnou materiálů apod.
Výzkumná činnost pracovišť musí být finančně zabezpečena z účelové či institucionální či jiné podpory výzkumné činnosti subjektu. Účelová dotace na řešení projektu se stanoví po splnění podmínek veřejné soutěže na základě vykalkulování uznaných nákladů, které musí být vykalkulovány v souladu s podmínkami stanovenými ve vyhlášení programu.
Účelová podpora na řešení projektu vybraného ve veřejné soutěži ve výzkumu a vývoji se stanoví na základě navrhovaných uznaných nákladů projektu a požadované výše podpory, které musí být vykalkulovány v souladu s podmínkami stanovenými v tomto vyhlášení.
Účelová podpora je poskytnuta přímo všem příjemcům, kteří se účastní řešení projektu. Výše dotací na řešení projektu všech účastníků, kteří se podílejí na řešení projektu budou obsaženy ve smlouvě na řešení projektu a proto musí být dalších částech návrhu projektu vykalkulovány a zdůvodněny.

Podpora vybraných projektů bude zahájena v r. 2007 a ukončena v r. 2011. Přípustná doba řešení projektů v těchto programech je maximálně 5 let. Vyhlášení výsledků se předpokládá dne 22. prosince 2006 na internetových stránkách ministerstva. Uzavření smlouvy (vydání rozhodnutí) o podpoře řešení vybraných projektů lze očekávat do 20. ledna 2007

Forma očekávaných výsledků
Forma očekávaných výsledků řešení projektů:
recenzovaná publikace,
oponovaná metodika či diagnostika,
návrh technické normy či doporučení,
nová výrobní technologie, postup, přípravek, přístroj, prototyp apod.,
předmět právní ochrany podle zákona1.
Užití výsledků
Uživatelem výsledků řešení projektů budou:
podnikatelská sféra,
odborná veřejnost,
instituce státní správy nebo samosprávy.
Anotace výsledků budou k dispozici na internetových stránkách center nebo příjemců dotací a přístupné budou i v registru výsledků výzkumu a vývoje (RIV) spravovaném Radou pro výzkum a vývoj.

Na projekty programu Centra základního výzkumu může být poskytnuta účelová podpora až do výše 100 % uznaných nákladů na řešení projektu výzkumu a vývoje. V případě průmyslového výzkumu a vývoje musí být podíl výše účelové podpory stanoven v souladu s ustanovením § 2, odst. 1 nařízení vlády č. 461/2002 Sb., o účelové podpoře výzkumu a vývoje z veřejných prostředků a o veřejné soutěži ve výzkumu a vývoji.
Poznámka: kapitálové prostředky lze nárokovat pouze v 1. a 2. roce řešení projektu. Z kapitálových prostředků nelze nakupovat běžnou kancelářskou výpočetní techniku, přenosnou výpočetní techniku (notebooky), kancelářský nábytek a jiné vybavení kanceláří, standardní vybavení laboratoří apod.

Podmínky stanovené pro uchazeče ve veřejné soutěži – Centra základního výzkumu (LC)

1. O účelovou podporu se ucházejí společně uchazeči, kteří hodlají založit centrum základního výzkumu. Všechny povinnosti dále uložené uchazeči se vztahují i na další uchazeče, pokud není stanoveno jinak. (více viz Zadávací dokumentace)

1. Informace a pomoc pro uchazeče
  • 6.1. Základní informace
    Základní informační servis uchazečům poskytne odbor programů výzkumu a vývoje
    Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na internetové stránce www.msmt.cz v části
    Výzkum a vývoj v ČR, Programy na podporu výzkumu a vývoje.
    Na této adrese je možné získat informace o veřejné soutěži ve výzkumu a vývoji a jejích výsledcích.
    Adresa poskytovatele:
    Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
    odbor 31 – programů výzkumu a vývoje
    Karmelitská 5–7