Bezplatný přístup do databáze EBSCO

UNIVERZITA KARLOVA
Filozofická fakulta
Ústav informačních studií a knihovnictví

VĚC: INFORMAČNÍ ZDROJE

Vážený pane děkane,
Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK se podařilo získat na jeden rok bezplatný přístup do databáze EBSCO – úplných textů cca 2.000 titulů vědeckých a odborných časopisů významných světových nakladatelství, a to pro celou akademickou obec Univerzity Karlovy.

Systém bude předveden dne 12. listopadu 1999 od 10.00 v Modré posluchárně Karolina s podrobným výkladem. Do experimentálního provozu bude uveden ode dne prezentace. Náš ústav je ochoten poskytovat v počáteční fázi prostřednictvím fakultních knihoven případnou konzultační pomoc, ev. i školení ve využívání systému.

Dovoluji si Vás osobně a současně všechny Vámi přizvané pracovníky na tuto prezentaci pozvat. Nepochybuji o značném zájmu univerzitní akademické obce o takto bezplatně zajištěný přístup k takovému rozsahu informačních zdrojů. Vítáni budou především vedoucí kateder, ústavů a dalších pedagogických a vědeckých pracovišť Vaší fakulty, kteří pak ve své kompetenci mohou organizovat rozšíření přístupu k databázi EBSCO prostřednictvím fakultních knihoven.

S úctou

doc. PhDr. Rudolf Vlasák