Evropský sociální fond – JPD3 výzvy

Evropské sociální fondy – granty

Hlavní město Praha

vyhlašuje

výzvu k předkládání žádostí o finanční podporu z Jednotného programového dokumentu pro Cíl 3 regionu NUTS 2 hlavní město Praha

v rámci grantového schématu

Rozvoj počátečního vzdělávání jako základu celoživotního učení a z hlediska potřeb trhu práce a ekonomiky znalostí

Více informací naleznete na:
http://www.praha-mesto.cz/fsts.aspx?ido=693&sh=911807675&path=/main.aspx nebo www.praha-mesto.cz/JPD3 či www.esfcr.cz

Na děkanát UK 2. LF žádosti podávejte nejpozději 27. 12. 2004.

Pro vysoké školy se hodí především tato témata:

1. Rozvoj a diverzifikace studijní nabídky na VŠ
    • prohloubení vnitřní diferenciace a zejména kvalitativního rozvoje bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů
    • modulové uspořádání studijních programů včetně kreditového systému
    • zkvalitnění odborné i pedagogické přípravy budoucích učitelů
    • rozvoj spolupráce VŠ s organizacemi zaměstnavatelů a odbornými pracovišti a dalšími subjekty participujícími na vzdělávacích procesech
    • podpora internacionalizace studia
    • podpora konceptu tzv. corporate chairs
    • rozvoj konzultační a expertní kapacity pro řízení a realizaci mezinárodních projektů

2. Rozvoj distančních a kombinovaných forem studia
    • rozvoj lidských zdrojů v oblasti infrastruktury distančního vzdělávání (další vzdělávání)
    • podpora rozvoje distančních a kombinovaných forem studia

1. Finanční limity podpory projektů
    Projekty mohou být podpořeny až do výše 100 % uznatelných nákladů projektu. U subjektů, na které se vztahují pravidla o poskytování veřejné podpory je maximální výše podpory stanovena Rozhodnutím ÚOHS Č.j. VP/S 79/04-160 ze dne 28. dubna 2004.

2. Minimální a maximální výše podpory na projekt
    Minimální výše podpory na jeden projekt: 1 milion Kč
    Maximální výše podpory na jeden projekt: 15 milionů Kč

3. Termín podávání žádostí
    Žádosti je možné předkládat od pondělí 1. listopadu 2004 do pátku 7. ledna 2005 do 14 hodin. Všechny žádosti doručené po stanoveném datu a času budou automaticky vyřazeny.
    (na Grantové odd. UK 2. LF dodávejte žádosti nejpozději 27. 12. 2004, abychom zajistili včas podpis statutárního zástupce a zkonzultovali vaše žádosti)

4. Formální podoba žádosti a způsob jejího podávání
    Žádost o finanční podporu projektu z JPD 3 musí být vyplněna na předepsaném formuláři v programu Benefit a odevzdána 1x ve formě elektronické (na CD či disketě) a 1x originál ve formě tištěné, včetně všech povinných příloh v souladu s Příručkou pro žadatele o finanční podporu z JPD 3.
    Program Benefit, včetně pokynů pro vyplnění, je zdarma ke stažení na internetových stránkách www.praha-mesto.cz/jpd3 a www.esfcr.cz.

5. Místo podávání žádostí
    CD či disketu spolu s vytištěnou formou vyplněné žádosti včetně všech povinných příloh je třeba odevzdat osobně v oddělení pro implementaci JPD 3 odboru fondů EU Magistrátu hl.m. Prahy na adrese: Rytířská 10, Praha 1, 4. patro.
    Příjem žádostí probíhá v návštěvní dny Magistrátu hl.m. Prahy:
    Pondělí: 12.00–17.00
    Středa: 8.00–18.00
    Mimo návštěvní dobu lze žádost předložit pouze po předchozí dohodě.

6. Doba trvání grantových projektů
    Doba realizace projektu nesmí překročit 24 měsíců.

7. Místo realizace projektů
    Projekty by měly být v zásadě fyzicky realizovány převážně na území hl.m. Prahy. Fyzická realizace projektů může probíhat i mimo území hl.m. Prahy, rozhodující je však dopad na cílovou skupinu. Cílová skupina projektu se musí nacházet na území hl.m. Prahy, příp. její členové musejí vykonávat činnost, která je do cílové skupiny projektu zařazuje, převážně na území hl.m. Prahy.

8. Příručka pro žadatele
    Informace o požadavcích na projekty podporované z JPD 3 a pokyny k vyplnění formuláře žádosti je možné získat v Příručce pro žadatele o finanční podporu z JPD 3. Příručky jsou ke stažení na adrese www.praha-mesto.cz/jpd3 nebo na www.esfcr.cz.

9. Specifické kritérium
    Pro hodnocení žádostí budou použita hodnotící kritéria uvedená v příručce pro žadatele. Specifickým kritériem této výzvy je kritérium „Partnerství“. Toto kritérium hodnotí kvalitu partnerství, které bylo vytvořeno při přípravě projektu a partnerství pro realizaci vlastního projektu. Bude posuzováno, zda byli zapojeni relevantní partneři podle věcného zaměření projektu. Podle charakteru projektu, všude kde je to vhodné, je nezbytné vytvářet partnerství veřejné správy, neziskových organizací a podnikatelů. Při posuzování bude vždy nezbytné přihlédnout k charakteru projektu, kdy do realizace projektu nemusí být partneři zapojeni, nezbytná je však jejich účast ve fázi přípravy projektu a neformální podpory v průběhu realizace.

10. Konzultace
    Zájemci o informace mají možnost konzultovat přípravu projektu s pracovníky oddělení pro implementaci JPD 3 odboru fondů EU Magistrátu hl.m. Prahy. Termín konzultace je nutno domluvit předem. Poskytování konzultací bude ukončeno 23. prosince 2004.

11. Kontakt na vyhlašovatele výzvy
    Magistrát hl.m. Prahy, odbor fondů Evropské unie, oddělení pro implementaci JPD 3
    Poštovní adresa: Mariánské náměstí 2, 110 01 Praha 1
    Kanceláře: Rytířská 10, 110 01 Praha 1,